Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Origó szóbeli (középfokú)...

Az Origó szóbeli (középfokú) nyelvvizsgán ott rögtön megmondják hogy hány pontot értél el?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 22:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Pár órával később mondják meg. Úgy emlékszem reggel volt a vizsga, és délután kellett visszamenni az eredményért. De persze a hallgatási nincs benne:)
2010. máj. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem reggel 8kor lesz a szóbeli és fél 2kor a labor. Addigra akkor gondolom meglesz. Tök szuper, mert ha a szóbeli része nem sikerül akkor a labor igazából felesleges nem?! Mondjuk ha mást nem tapasztalatot szerezni jó?
2010. máj. 25. 23:09
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A labor előtt már mindenképpen megvan az eredmény. Akkor teszik ki, ha az összes aznapi vizsgázóval végeztek.
2010. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
amikor én vizsgáztam még mindegy volt a labor, de azóta van 40%os szabály :D minden részfeladatnál el kell érned 40%ot különben nem nyert
2010. máj. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Amikor én vizsgáztam - igaz csak alapfokon - , kb minden 5. ember után kitették az eredményt. A csoport kb 15 fős volt, így ott gyorsan le is ment a vizsgáztatás. Én már nagyon régen csináltam, akkor sem volt még 40%-os minimum :)
2010. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi 3-an voltunk és én voltam az utolsó és miután kijöttem kb. 10 perc után ki is rakták.

Kb. 2 hete voltam, szóval ez viszonylag friss ;-)

p.s.: Milyen nyelvből mész? Éééés sok sikert!

2010. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hogy hogy csak hárman voltatok? Milyen nyelvből voltál? Nagyon nehéz volt?

Én eszperantóból megyek!

2010. máj. 26. 20:38
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Oroszból voltam.

És nem, nem volt nehéz, sőt...könnyebb volt, mint amire számítottam. 80%-os lett, pedig csak 2 éve tanulok oroszul és nem is valami aktívan. Az első évben volt heti 2 órám utána fél évig 1 hetente és fél éve pedig nem is voltam órán és itthon sem foglalkoztam vele sokat. Csak gondoltam megpróbálom, mert kell a felvételi pontokhoz.


A vizsga maga pedig úgy zajlik (leírom hátha nem tudod):

Bemész és csak és kizárólag a célnyelven beszélnek veled, meg se póbálj magyarul beszélni. Be kell mutatkoznod és utána mindig megkérdezik, hogy milyen közlekedési eszközzel jöttél a vizsgára. Aztán húzol egy képet és egy szituációs feladatot. Ezekről beszélsz és utána vége is. Kb. 10 perc az egész. És a legjobb ha beszélsz végig, ne tarts nagy szüneteket, ha meg nagyon nem jut semmi az eszedbe akkor köhögj meg fújd ki az orrodat és az alatt tudsz egy kicsit gondolkodni. Hülyén hangzik, de nekem hasznos volt az első nyelvvizsgámon...azóta már rutinos lettem és nem kellenek ezek XD

2010. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyos vagy, hogy így leírtál mindent! Nekem ez lesz az első vizsgám és piszkosul félek tőle. Úgy érzem nem tudok semmit, pedig már álmomban is eszperantóul beszélek! Félek a szituációtól nagyon!!!

Akkor Neked már több nyelvvizsgád is van?! Irigyellek! :)

2010. máj. 28. 15:56
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia

én egy hét mulva megyek origo nyelvvizsgára.

És én is nagyon izgulok :S

2010. máj. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!