Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másik idegen nyelv választása...

Másik idegen nyelv választása középiskolában, lehetséges?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos és németet tanulok elsőtől kezdve mert "német tagozatos" vagyok. Viszont én nagyon utálom és nem is megy . Az angot pedig sokkal jobban szeretem és az is megy jobban. Szóval az lenne úgy igazából a kérdésem, hogy ha majd elmegyek ugye középiskolába akkor ott lehetséges,hogy német helyett angolt tanuljak az alapoktól? Ha igen akkor hogy megy ez pontosan?

2017. szept. 2. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én osztályomban is sokan váltottak nyelvet.Szerintem az új iskoládban érdeklődj és ha kérdezik milyen nyelvet tanulsz akkor mond hogy németet tanultál de angolt szeretnél.Vagy beszéld meg az osztályfönököddel biztosan fog segíteni.
2017. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gimnáziumban (de szerintem úgy alapból a középiskolákban, bár nem biztos) két nyelvet kell tanulni. Ezeket te választhatod ki, hogy melyik kettőt szeretnéd, bár a legtöbb helyen azért nincsen nagy választék. A mi sulinkban az egyik nyelvnek az angolnak kell lennie és emellé lehet választani egy másikat (német vagy olasz). Én is németes voltam, de én szerettem, úgyhogy folytatni akartam és az olasz pedig sosem tetszett, szóval a németet választottam az angol mellé. Ugyanakkor sok volt osztálytársam inkább az olaszt választotta mert a németet nem szerették. Egyébként nálunk minden idegen nyelvnél volt csoportbontás, írattak velünk egy tesztet és az eredménye alapján szétszórtak minket.
2017. szept. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ha pedig egy új nyelvről volt szó, mint pl. nekem az angol, akkor automatikusan a kezdő csoportba kerültünk, ahol mindent az elejéről kezdett a tanár.

2017. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!