Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet kellene választ...

Melyik nyelvet kellene választanom?

Figyelt kérdés
Idén felvettek egyetemre Nemzetközi tanulmányok szakra. Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi nyelvek közül melyiket lenne a legérdemesebb felvennem(Angol C1 nyelvvizsgával rendelkezem). A nyelvek az alábbiak: olasz, spanyol, finn, norvég, német, észt esetleg japán, orosz. Köszönöm a segítséget.

2017. szept. 7. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nemet
2017. szept. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem. Román és szlovák. Ezt keresik a régióban.
2017. szept. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Orosz.
2017. szept. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Lányom most elsőéves. Német, és angol után, most oroszt tanul. Sztem az egyik legjobb választás. Ennél talán a kínai lenne jobb. Viszont az brutálisan nehéz.
2017. szept. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó válaszoló hülyeségeket beszél. Egyrészt a kínai egyáltalán nem nehéz, nemhogy brutálisan. Nyelvtana gyakorlatilag nulla. Én tanultam is, nemcsak okoskodok. És ne hidd, hogy olyan baromi hasznos nyelv. Amelyik kínai ér valamit, az tud angolul. Főleg az üzleti életben. Személyesen is ismerek kínai családokat. Már 3-4 éves kortól külön angolra járatják a gyereket. Az orosz szintén túlértékelt nyelv.
2017. szept. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen mindegy, amelyik jobban tetszik.
2017. szept. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
58%

Én az orosz nyelvet választanám, túlértékelt vagy sem van neki jövője, és szerintem nagyon jó nyelv és szépen hangzik.

Kinait én nem tanulnék mert szerintem undoritóan hangzik ahogy beszélnek (saját vélemény, lehet másnak tetszik de ln nem tanulnék kinait.)

Esetleg még japán, mert jó ha az ember beszél 1 keleti nyelvet.

Én jelenleg oroszt tanulok (C1 a cél) és mellette angolt (úgy ahogy). Egyetemen meg japánt szeretnék tanulni, mert az szépen is hangzik (egy kinaihoz képest).

2017. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Olasz
2017. szept. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!