Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes megtanulni oroszul?

Érdemes megtanulni oroszul?

Figyelt kérdés
Nekem tetszik a nyelv, azonban semmi értelme időt költeni rá, ha hasznát sehol sem vehetem. Ha lenne időm tanulnám hobbiból is, de komolyan be kell osztani az időmet és azzal kell gazdálkodnom.

2017. szept. 13. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, én második nyelvnek azt kezdem majd el.
2017. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha Magyarországban gondolkozol akkor maradjon angol + (német vagy francia) ha keletben akkor orosz, itthon is hasznát veheted de akkor már inkább német, mert annak sokkal nagyobb piaca van.
2017. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előzővel nem értek egyet. Az orosz már bőven olyan fontos itthon mint a német. Rengetegen vesznek ingatlant, cégekkel is sok megállapodás van, Paks is ott van, sok a lehetőség.
2017. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, meglehet de M.o-n még mindig nagyobb a német befolyás és valószínűleg nagyobb is marad a következő 30évben, Oroszország nem nyit M.o felé, az ország gazdaságából adódóan, elvétve van néhány állás Paks, Hévíz, néhány nyelvtudásos álláslehetőség, de sokakban téveszméket keltenek az ilyen gondolatok, hogy az orosz M.o-n feltörekvő nyelv és nagy piaca van (lesz), mivel ez ebben a formában nem igaz, már 2010-ben ezt harangozták, és azóta is csak a német és angol maradt a potenciál, a francia valamelyest betört.
2017. szept. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3# vagyok, akkor megkérdezhetném miből gondolod ezt, mi az állásod vagy honnan veszel ilyeneket? Csak mert én magam orosz-magyar tolmács vagyok, és nem kicsi az ismerettségi köröm, továbbá tudom milyen helyekre hívnak.
2017. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!