Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni folyékonyan angolul, németül, oroszul?

Figyelt kérdés
angolból már kb középfokon vagyok.Németet már egy éve tanulom iskolában, oroszt még nem kezdtem el

2017. júl. 28. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen sokban függ attól, naponta mennyi idöt fordítasz rá, milyen módszerrel tanulsz és mennyit használod aktívan a nyelveket, illetve milyen a nyelvérzéked.


VAn, akinek sikerül egy-két év alatt eljutni ilyen szintre, de ahhoz napi sok óra kell, és az adott nyelvi környezetben kell élni.

A legtöbb embernek ennek többszöröse, és van, aki sosem jut el ilyen szinttre.

2017. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Nem függ tőle, hány napot szán rá, hiszen órákban kell számolni, nem napokban.


A nemzetközi ajánlások szerint 720 óra beszédgyakorlat szükséges ahhoz, hogy erőfeszítés nélkül, kvázi folyékonyan beszélni tudj, ami azt jelenti, hogy a mindennapi, hétköznapi szituációkban csak igen ritkán kell elgondolkodnod egy-egy szón.

2017. júl. 29. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:
100%

Na jó, de azért nem mindegy, hogy azt a 720 órát fél-egy év alatt szeded össze, vagy tíz év alatt. Van nekem olyan ismerősöm, aki tíz éve tanul angolul heti egyszer két órában, és láss csudát, még most sem tud megszólalni, mármint angolul :)

Aki összefutott már itt velem, valszeg a könyökén jön ki vala, annyiszor leírtam, hogy anno egy év alatt megtanultam oroszul, de hat nap alatt kilenc óránk volt meg egy remek tanárunk, és persze mi is hozzátettük a magunkét, azaz tanultunk (muszáj volt, aki nem tanult, kihullott a csoportból:)

(Nem mai csirke) gyakorló nyelvtanárként azt mondom, az az igazi, a hatékony, ha minden nap tudsz foglalkozni a nyelvvel, legalább kicsinykét, kb. mindegy milyen formában. Lehet, hogy egyik nap csak arra telik, hogy belehallgass a hírekbe öt-tíz percre, másnap van időd végignézni egy filmet, elolvasni egy új fejezetet, vagy csevegőszobákban gyakorolni... mindegy, a lényeg, hogy minél többet foglalkozz véle.

Sok sikert hozzája. :)

2017. júl. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kőrös Fruzsina válasza:

Épp most írtam erről a blogomban. Ha kíváncsi vagy egy tapasztalt nyelvtanár válaszára, itt megtalálod:

[link]

2017. aug. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!