Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan vannak oroszul ezek a...

Hogyan vannak oroszul ezek a mondatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy fogalmazásomban elakadtam, mert nem igazán tudom oroszul kifejezni az alábbi mondatokat. Nem tudom, mennyi az esély, hogy valaki tud segíteni, de ha igen, előre is köszönöm és ezer hála! :)


1. Ebben (a regényben) ábrázolja a jobbágyrendszer felbomlásának folyamatát.


2. (stílusa miatt) Lassú olvasást igényel.


3. Ez alapozta meg külföldi hírnevét.


4. Érdekelte a mesterkéltség (mint viselkedés) kérdése.


2017. szept. 19. 12:13
 1/2 chtt ***** válasza:
100%

Oh my! Ha ilyeneket tudsz magyarul...

Férfi íróban ill. 'regényben' gondolkodtam.


В _э т о м _ р о м а н е _ о н _ и з о б р а ж а е т _ п р о ц е с с _ р а з р у ш е н и я _ ф е о д а л ь н о-к р е п о с т н о й _ с и с т е м ы.

Т р е б у е т с я _ м е д л е н н о е _ ч т е н и е _ (и з-з а _ е г о _ с т и л я) -- vagy csak simán: М е д л е н н о _ ч и т а й т е _ (и з-з а _ е г о _ с т и л я)

Э т о т _ р о м а н _ о с н о в а л _ е г о _ р е п у т а ц и ю _ з а _ р у б е ж о м.

О н _ и н т е р е с о в а л с я _ в о п р о с о м _ н е е с т е с т в е н н о с т и /н а и г р а н н о с т и _ (к а к _ п о в е д е н и е)


Nem mondom, hogy száz százalékos (ezer éve nem foglalkoztam ilyesmivel), de kiindulópontnak talán jó lesz. A mesterkéltségre rengeteg rokonértelmű vagyon - [link] - a szerintem két legjobbat választottam.

2017. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszönöm!!! :) Én a mesterkéltségre eddig a наигрыш -t néztem ki, de a наигранность tényleg jobb. :)
2017. szept. 19. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!