Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jövő szombaton megyek nyelvviz...

Jövő szombaton megyek nyelvvizsgázni angolból, TELC B2, tudtok mondani pár dolgot róla?

Figyelt kérdés

Eléggé izgulok, mert amoóta elkezdődött a tanév, csak hétvégente meg éjjelenként van időm elővenni az angol, rengeteg a tanulnivaló a suliba.Leginkább a szóbeli része érdekelne: pontosan hogy megy le a vizsga?

Az írásbeliről pedig csak annyi szeretnék kérdezni, hogy milyen nehezek a szövegek?

Előre is köszönöm a segítséget, 16/L



2017. szept. 20. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Az írásbeli egy kissé nehéz, viszont a szóbeli az nagyon könnyű... legalábbis elég könnyedén osztályoznak.


Emlékszem, én azt hittem, hogy elértem egy jó 60%-ot szóbelin, erre 93%-os lett.

Ismerősöm például azt hitte, hogy megbukott, és hetven valahány százalékos lett neki is.


Viszont az írásbelije az tényleg nehezebb. Nem is az, hogy szokatlan szavakat használnak, hanem magát a szöveget megérteni néha eléggé... érdekes. (körülbelül ugyanolyan nehéz lenne magyarul is.)


Egyébként a TELC oldalán valahol van egy videó, hogy pontosan hogyan is zajlik egy szóbeli vizsgarész.

2017. szept. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"pontosan hogy megy le a vizsga?"


Nézz körül a honlapjukon!


"Az írásbeliről pedig csak annyi szeretnék kérdezni, hogy milyen nehezek a szövegek? "


B2-es szintűek.

2017. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm, kicsit megnyugodtam.

A másodiknak: elolvastam a honlapon lévő leírást, de kíváncsi lettem volna tapasztalatokra.

2017. szept. 22. 05:22
 4/6 anonim válasza:

En is szombaton vizsgazok, es nem vagy egyedul ezzel, mert en is nagyon izgulok.

Hol csinalod a vizsgat?

2017. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A 16. kerületben, Pesten
2017. szept. 25. 07:13
 6/6 anonim ***** válasza:

"csak hétvégente meg éjjelenként van időm elővenni az angol, rengeteg a tanulnivaló a suliba"


Suliban. De egyébként az iskolában nem is tanulsz angolt?


Ne csak a leírást olvasd el, hanem csinálj meg több mintafeladatsort is. Csak abból derül ki, hogy neked mennyire lesz nehéz. Hiába írom én, hogy nekem könnyű/nehéz volt, abból mire tudnál következtetni? Hiszen nem tudod, hogy mennyire tudok angolul.

2017. szept. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!