Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjem el az angolt?

Hogyan kezdjem el az angolt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most májusban érettségiztem németből négyesre ami szerintem elfogadható, bár nem egy nyelvvizsga de nem is ez volt a cél. A németet nem saját döntésből kezdtem el tanulni annak idején és ez elszomorít mivel arról a nyelvről maradtam le amit világszinten beszélnek. Az angolról. Szóval kezdőként, hogyan álljak neki, mit javasoltok? Tanuljak szavakat az elején különféle telefonos applikációkon keresztül vagy keresek "a 2000 legfontosabb angol szó" oldalakt majd az angol nyelvtan vagy fordítva? Milyen praktikákat javasoltok amit bevezethetnék a minden napjaimba? (angol filmek nézésére vagy olvasásra nincs időm, de hangoskönyv szerepet játszhat)


2017. szept. 21. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanár.
2017. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ergo
2017. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

A Kisokos sorozat (kis füzetke) nekem már több nyelvben bevált - bár pont az angolt és nem próbáltam, de szerintem nézd meg. Antikváriumban vagy akár újonnan sem drága, és mindig a zsebedben lehet. Ha átrágod magad rajta, meglesz az alap nyelvtan és némi szókincs is. Az angolnak alapszinten könnyű a nyelvtana, csak felsőfok környékén válik nehezebbé, (a némettel ellentétben, mert az meg alapban nehezebb, később egyszerű).

Én is úgy voltam, mint Te, előbb kezdtem a németet, utána az angolt, igaz, mindkettőt általánosban, de vígasztaljon a tudat, hogy mindkettő egy nyelvcsalád, s így a német után nem lesz nehéz az angol egyáltalán!

2017. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
3as vagyok, még csak annyi, hogy szerintem a nyelvtanulásban a legfontosabb, hogy minden nap foglalkozz vele legalább egy kicsit! Ne maradjon ki nap, mert nehezebb visszazökkenni, elmehet tőle a kedved és akkor vége..
2017. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Ajánlom ezt a videósorozatot, nekem nagyon sokat segít.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLIdbQ-aSdi-9Qtii9AiId..

2017. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem elején érdemes ráfordítani legalább 2-4 hetet hogy csak szavakat tanulsz és ismételsz és legalább egy 400 szót ismerni, ami a legáltalánosabb.

Pl névmások, pár gyümölcs, tárgyak amiket mindennap látsz és eszedbe jut hogy ez az.


Ha megy már egy olyan 400 szó akkor érdemes belevágni a nyelvtanba, mert akkor már nem a szavak keresgélésével fog elmenni az idő (persze akkor is kell, de mégse annyit).

De egy tanár/angol kurzus sokat segít, illetve vannak ilyen könyvek amik segítenek:)

2017. szept. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem fogj meg egy elismert nyelvtanulókönyvet (Headway például), oszt annak az alapján haladj. A felmerülő nyelvtani fogalmaknak a neten utána lehet nézni ezer helyen.
2017. szept. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Duolingo: van angol-magyar és német-magyar is.
2017. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne akard feltalálni a spanyolviaszt. Vagy tedd ki magad angol nyelvi környezetbe pár évre, vagy vegyél elő egy könyvet és csináld végig pár kötetét legalább. Mellette pedig minél többet találkozz a nyelvvel a "tanórákon" kívül is, akár hangoskönyv vagy bármi más formában. Sokat hallgass szövegeket, főleg, ha egyedül próbálsz tanulni, mert a kiejtés nem mindegy.
2017. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!