Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme egyedül (nulla...

Van értelme egyedül (nulla kezdő tudással) elkezdeni angolt tanulni? Ha igen, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Iskolában nem tanultam angolt. Diplomához nyelvvizsgám már van (német). Angolt csak azért szeretnék elkezdeni tanulni, hogy azért nagyjából tisztában legyek a dolgokkal.
2014. jún. 14. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Oxford Angol Nyelvtani magyarázatok gyakrolatok könyv.


Szerintem.

2014. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van értelme! Az angol nagyon könnyű nyelv, amit hamar megtanulhatsz. Ráadásul az internet tele van angolnyelvű segédanyagokkal. Szerintem német után egy év angol tanulás bőven elég egy újabb nyelvvizsgához (legalábbis nekem elég volt).


Abban már kevésbé tudok segíteni, hogy miből kéne tanulnod. Inkább egy hozzáértőt kérdezz majd meg.

2014. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


amit az első válaszoló írt, az nagyon jó

2014. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mármint a linkben az első válaszoló
2014. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nincs
2014. jún. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is magamtól kezdtem, viszont nekem annyira nem jött be, h leülök, és akkor bemagolom a nyelvtant, nekem uncsi volt :D Aztán végül egyetemen felvettem plussz angol órákat, először kezdő szintet, ahol az igeidőket vettük át, ami nekem nagyon hasznos volt, hogy volt valaki, aki elmagyarázza. Aztán jött a B1 és B2 szint, és külön hallásértés órát is felvettem. Viszont azt ajánlom, h nézz sok angol filmet, angol felirattal. Az a szókincsben sokat segíthet.


De ez én vagyok, szerintem meg lehet könyvből is tanulni angolul, én is kivettem egy csomó nyelvtan könyvet, de soha nem nyitottam ki őket, vagy csak rövid ideig foglalkoztam vele. Szóval kell hozzá egy kis türelem az biztos :D Az ilyen alap dolgokat meg tudod könyvből is tanulni, de vannak nehezebb részek, mint pl. nekem az igeidők, amihez sztem jó, ha kérsz egy kis segítséget valakitől.

2014. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nincsenek csoda módszerek, se trükkök. Bárki, aki mást mond, el akar adni neked valamit. Ne vegyél nyelvtani gyakorlókönyvet, mert unalmas. Ki akar unalmas dolgokat tanulni?

Kezdésnek el kell menned tanárhoz vagy tanfolyamra. Igen, őket is meg kell fizetni. Eddig egyetlen agyonmarketingelt csodamódszer sem tudta átvenni a nyelvtanárok helyét és ennek megvan az oka.

Tehát kérdésedre válaszolva: nem, nincs.

2014. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja, persze utolsó.. én tanultam suliban angolt (bár őszintén szólva nem sokat ért), szóval nem mondhatom, hogy egyedül tanultam meg azt, amit tudok, de pl nővérem teljesen egyedül állt neki, és letette a középfokot..
2014. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!