Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A három nyelv közül melyiknek...

A három nyelv közül melyiknek a legkönnyebb a nyelvtana illetve melyiket éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés

A harom nyelv: Lengyel, arab, japán

Tudom h jól bele választottam de szükségem van egy középfokú nyelvvizsgára és ezek a nyelvek érdekelnek. Melyiknek a legegyszerűbb a nyelvtani része?



2017. szept. 25. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

hát egyiknek sem.


a lengyel kb a legnehezebb szláv nyelv, nem tanulhatatlan, de az orosznál nehezebb. igeidőből nincs benne sok, de a melléknevek és főnevek változásai nehézzé teszik.


az arab nyelvtana nem annyira nehéz, viszont az olvasás csak akkor fog menni, ha már megvan a kellő szókincsed, és mivel teljesen különbözik az európai nyelvektől, semmilyen támpontod nem lesz az elején.


a japán nyelvtan meg agglutináló, mint a magyar.


az arab és a japán teljesen eltérő írásrendszere miatt mégis a lengyelt mondanám ezek közül a legrövidebb idő alatt elsajátíthatónak.


de ha "könnyű" nyelvet keresel, akkor az újlatin nyelveket ajánlom, esetleg a svédet, norvégot.

2017. szept. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Fenét könnyűek az újlatin nyelvek. Ez igen hülye tévhit. Magyar embernek a törököt tudnám javasolni. Szlávból a horvátot. Ezek sem könnyűek, de legalább logikusabbak.
2017. szept. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
tanultam franciát; elég közös szókincse van az angollal, hogy segítsen, és a nyelvtana is mutat hasonlóságokat. a török meg kb olyan, mintha a finnt ajánlanád neki. angol után nem nehéz a francia.
2017. szept. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem, ha olyan nyelvet szeretnél ami hasznos is és még nincs középfokú nyelvvizsgád angolból, azt válaszd mert a mai Világban ez már szinte alap és elég egyszerű nyelv.
2017. szept. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D Angolból felsőfokú nyelvvizsgám van és a diploma miatt kellene egy olyan nyelv amiből könnyen lehet egy középfokút letenni.
2017. szept. 26. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor lovári (lovári cigány nyelv). (Ha jól tudom, az eszperanto se annyira nehéz.)


Európában élőknek nem ajánlott az arab nyelv tanulása, főleg az írás nagyon nehéz (csak mássalhangzókkal írnak, és nehéz következtetni), valamint rengeteg, egymástól eltérő változata van az arabnak, a sztenderd arabot meg alig beszélik. Valamint túl sok a sajátos kulturális vonzata az arab nyelvnek.


A japán nyelvtan talán közepesen nehéz, mások elmondása szerint. Én csak belekóstoltam. Az írása a legnehezebbek közé tartozik, az arabbal együtt. Van kulturális vonzata, de ha egy EUban élőnek választania kellene, melyiket sajátíthatja el könnyebben manapság, akkor egyértelműen a japán, mivel magyarul is ,főleg angolul rengeteg japán nyelvoktató anyag és weboldal található már a neten, ezen felül irdatlan mennyiségű animén át lehet tanulni japánt, és mindezeken át a japán kultúráról is angolul, magyarul.

2017. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!