Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelvanulás otthon?

Orosz nyelvanulás otthon?

Figyelt kérdés

Elkezdtem oroszul tanulni, de sajnos egy facebook csoportot vagy hasonlót sem találtam, esetleg akinek még kedve is van és jól tud oroszul leírhatná valamilyen elérhetőségét :D


Egy pár kérdésem lenne:


mikor használnak моего-t, és mikor моЙ-t?


esetleg vannak még olyanok, amik több betűk, de egynek ejtik ki őket?


a könnyű és a nehéz Ь-Ъ között mi a különbség, melyiken hogyan kell kiejteni? ugyan ez a helyzet a Ы-el,és a két egymás lévő mássalhangzókkal is.. például лю a többit mind tudom, de sajnos ezekre nem tudok rájönni


előre is köszi a válaszokat4 :)



2017. szept. 27. 21:57
 1/2 chtt ***** válasza:
100%

Szia, a facén van egy 'tanuljunk oroszul' nyilvános csoport - [link]

van egy 'privet, sziasztok' csoport - [link] - itt már jobban oroszul tudók is vannak, de nagyon szívesen segítenek a kérdezőknek


a keményjelnek és lágyjelnek nincs hangértéke, önmagában nem ejted - az előbb azt jelenti, hogy előtte kemény msh van, az utóbbi azt, hogy lágy, kiejtésre a youtube-on és biztos máshol is fellelhető hanganyagokat javallom


itt is sok hasznos dolgot olvashatsz: [link]

nekik is van face-csoportjuk, nem tudom, zárt-e, nyílt-e, viszont, ha bejön, oldalt olyanokat találhatsz, hogy: 'Orosz nyelv mindenkinek' vagy 'orosz nyelv' meg még 'orosz nyelv gyakorlás'


Sok sikert az oroszhoz!

:)

2017. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A моего birtokos eset vagy élő főnévhez tartozó birtokos névmás tárgyesete, a моЙ alanyeset.

Kétjegyű betű, mint a magyarban a gy, cs stb nincs.

Az 1.-es válaszban belinkelt csoportokhoz nyugodtan fordulhatsz minden kérdéssel.

2017. szept. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!