Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen egyetemre menjek, mit...

Milyen egyetemre menjek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szeretek nyelveket tanulni, angolból van eddig egyedül középfokú nyelvvizsgám, franciából van egy középszintű érettségim, fél éve pedig norvégot tanulok. Milyen egyetemre menjek? Most idegenvezetői okj-n vagyok, úgy voltam vele ez illik a nyelvekhez de sajnos nem vagyok rátermett és most nem tudom hova tovább.

2017. okt. 8. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Ezek alapján bármelyik nyelvszakra mehetsz, de ott nem kizárólag, és nem elsősorban a nyelveken lesz hangsúly, hanem inkább az irodalmon, nyelvészeten és kultúrán.

Aztán hogy mit kezdesz az ott szerzett tudással...ha van affinitásod, lehetsz fordító. De elég sok budapesti call-centeres állás van, amihez elvárt valami speciális nyelv ismerete.

2017. okt. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak a maga a nyelvtanulás érdekel, én azt mondom, inkább maradj a nyelviskoláknál, vagy magántanárnál.


Ha mélyrehatóbban érdekelnek a nyelvek, és a nyelvekhez tartozó kultúra, irodalom, nyelvészet, akkor szerintem ELTE.

Ott mindenféle nyelvet lehet tanulni, én is hiába vagyok csak simán nyelvszakos, 3 évem alatt már 4 nyelvet tanultam itt összesen, plusz rengeteg sok érdekes dolgot :)

Sokan riogatnak, hogy bölcsészdiplomával nem lehet elhelyezkedni, de DE, el lehet :) csak nyilvánvalóan nem orvosnak, ügyvédnek, mérnöknek fogsz menni vele, vagy ács, pék, hentes :D

Call centereknél lehet elhelyezkedni, ha van rá affinitásod, tanításra is van kereslet bőségesen.

Kreatívnak kell lenni, leleményesnek, és akkor lehet vele kezdeni valamit.

2017. okt. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
azért a Call center ne legyen életcél, oda nem kell diploma... "csak" jó nyelvtudás.
2017. okt. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az utolso 2 nyelvbol hiany van a kereskedelmi,gazdasagi piacokon

nem kell ilyen nyers gazdasagi dolgokra gondolni(szamolasok stb)

Pl: fuvarszervezokent nagyon jol tudnal keresni, ehhez mondjuk a foldrajzot kell tudni, ha esetleg ez erdekel

[ egyetem feltetlenul nem is szukseges hozza okj-s logisztikai tanfolyam (2év) ]


vagy esetleg jarj utanna mik a feltetlek egy tolmacs allasanak a betoltesehez, ehhez is elegge jo alapod van mar


Ezt nagyon zarojelben

((Focicsapatokhoz lehet jelentkezni tolmacsnak, itt Magyarorszagon pl Ujpest , angol tolmacsot keresnek :))


Ekezetekert bocsi

2017. okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!