Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri -e lerakni a középfokú...

Megéri -e lerakni a középfokú nyelvvizsgát általános után?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, idén kezdtem a 8. évemet az általános iskolában. Szerintetek megéri lerakni a középfokút év végén, 14 évesen? Vagy ilyenkor még csak az alapfokot éri meg? Vagy egyiket sem? Köszi a válaszokat!

2017. okt. 18. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha képes vagy rá, akkor utólag már nem kell vele vesződni. Mindenesetre úgy rakd le, amíg friss benned a tananyag, mert később már nehezebb lesz újra nekiesni. Amúgy nekem volt egy angolzseni osztálytársam , neki még 8. osztályban 2 pont kellett volna, hogy meglegyen a középfokúja, pedig elég jó angolos volt. Szóval nem tudom, ha nem vagy még annyira magabiztos, akkor várhatsz vele, addig fejlődhetsz, akár direktben is fejlesztheted magad; meg valami ilyet hallottam, hogy 2018-tól az első nyelvvizsgát ingyenessé akarják tenni, lehet, hogy ez még csak felmerült, és nem fix. Amúgy azt hiszem, alapból 25000 Ft. De amúgy, hogyha úgy érzed , készen állsz erre, és még belső késztetésed is van, hogy csináld, akkor csináld. Több év kihagyással, amikor utólag találod ki, hogy felsőoktatásba akarsz menni, akkor nehezebb lesz visszarázódni, és újra meg kell majd tanulnod a dolgokat; és egyszerűbb egyszer, amikor frissen benned van. Nekem kb 5 év kihagyás és nagyon minimális gyakorlás után, ez jött ki: elsőre még mindenben csak középszintű érettségiben gondolkodtam, gondoltam minek variálni vele, akkor még nem is gondolkodtam, hogy továbbtanulok, szóval első angol érettségim: középszint 70% volt, másodiknak több év kihagyással emelten 37%. Szóval valami 10 vagy 20 %-ot "ronthattam" ennyi idő után. Mert ott máshogy vannak emelt meg középszinten az osztályzathatárok; más százaléktól jár a jobb jegy a két különböző szinten. Szóval mindenesetre akkor veselkedj neki, amikor még friss benned, és jó vagy belőle, lebeszélni meg ne nagyon hagyd magad. Vannak amúgy tökre ilyen hitetlen meg értetlen tanárok is, akik nem gondolnák, hogy menne neked, tudhatod ezt róluk úgy is, hogy nem is beszélgettetek ilyesmiről. Ezt már csak úgy megjegyzem:) Ha úgy érzed menne, és tökre megoldható is, akkor szerintem nyugodtan megcsinálhatod, ha akarod; de még várhatsz is egy picit esetleg; szerintem jó ebbe mélyebben belemenni, szóval egy picit még lehet, hogy praktikus lenne várni; mert nálunk is Marci anno mindent tudott angolból pl a dogákra meg szerintem külön tanárhoz is járt még, de neki még 8.-ban két pont hiányzott. Ami nem jelenti azt, hogy másnak is mindenképpen hiányozna az a két pont , de neki még talán picit fejlődnie kellett; azóta már biztos megvan neki, én kinézném belőle, hogy még akár esetleg a felső fokot is megcsinálta, jó eszű emberke, ügyes fiú. Meg amúgy tényleg, a középiskolai angol az tényleg egy magasabb tudást ad, szerintem érdemes lehetne megvárni, hogy mit ad még pluszban hozzá, de ha te akarod, úgy érzed, menne , akkor viszont simán hajrá!:)
2017. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!