Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak hatékonyan...

Hogyan tanuljak hatékonyan szavakat? 16/L

Figyelt kérdés

2017. okt. 18. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Úgy hogy bemagolod.
2017. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Esetleg van valakinek valami jo modszere, hogy hogyan magoljak?
2017. okt. 18. 17:45
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Szótárfüzettel magolj.
2017. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos valaszokat. Epp az a bajom, hogy nem tudok magolni. Rovid ido alatt kell meg tanulnom kb.400 szot, de mindig osszekeverem oket, elfelejtem.
2017. okt. 18. 17:55
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Akkor meg hagyd a francba'
2017. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Igaz,nekem nem kellett sose ennyi szót tanulni, de mikor volt 50-60 szó, akkor ami nem ment, azt próbáltam valamihez kötni, és így könnyebb volt. :) ès szerintem ne akard egybe tanulni, hanem pl.kikötöd magadnak, hogy na most egy óra alatt megtanulok 50szót. És ha kell, kis cetlikre is kiírhatod, vagy szótárfüzetbe. Nekem ez bevált, sok sikert! :)
2017. okt. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolso, ment a like😊👍🏻
2017. okt. 18. 18:21
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Szövegkörnyezetben,ne önállóan, illetve olyan rövid írásokat érdemes olvasni,amelyek használják az adott szót.
2017. okt. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Rendszeresen.


Lehet, hogy most már csak rövid időd van arra a 400 szóra, de mennyi időd volt rá eredetileg?

2017. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

kérdés, mennyi időd van a 400 szóra... ha holnapra kell, akkor nem fog menni.

Ha kicsit több időd van, akkor cetlizz. Írd ki azokat, amiket összekeversz vagy elfelejtesz post-it-ekre, ragaszd ki oda, ahol gyakran látod: tükörre, hűtőre, asztalodra, akár még a wc-ajtóra is lehet tenni. Egy cetlin 5-10 szónál több ne legyen, ha gyakran látod, meg fogod jegyezni.

Másik: ha lehet, ne egyesével tanuld őket. Próbáld mondatba foglalni őket, kifejezéseket megtanulni az önálló szavak helyett, így ugyanis jóval többre mész velük.

készíts szókártyákat, írd fel egy kupac papírra az idegen szavakat, egy másik kupacra a jelentésüket - egyesével és játssz memória-játékot. Tudod: kettőt felfordítasz, keresed a párokat (ebben az esetben idegen szó + jelentése az egy pár)

A lényeg az, hogy próbáld használni a szavakat, igyekezz "máshogy" találkozni velük, mint csak a szótár-füzetben. A magolást én is utálnám :)

2017. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!