Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A cloze tesztnek mi a megoldás...

A cloze tesztnek mi a megoldási módja?

Figyelt kérdés
Arról a feladatról van szó, ahol fel van sorolva egy csomó szó és a szövegbe ezeket kell beírni az üres helyekre. De mi a helyes módszer arra, hogy kitaláljam melyik szó hiányzik az adott helyről? Néha egyértelmű, pl. amikor egy helyszín hiányzik, de amikor nyakatekertebb a mondat, akkor eddig csak úgy tudtam megcsinálni, hogy egyesével bepróbáltam az összes szót és valamelyik beleillett, de ezzel így elmegy egy csomó idő és macerás is.

2017. nov. 1. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Először berakod mindet. Aztán váltogatod.
2017. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz, és akkor mi van ha egy mondaton belül két szó is hiányzik és az egyik szó függ a másik szótól? Még ha le is szűkítem 10-10 szóra, akkor is tudod hány kombinációt jelentene ez végigpróbálni?
2017. nov. 1. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:
10!x2 = 7257600 kombináció
2017. nov. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A szófajt vagy nyelvtani szerkezetet lehet szűrni. Pl ha úgy kezdődik, hogy I would like to ..., akkor kizárólag az igék közül kell válogatni. Vagy ha have van előtte, akkor tudod, hogy 3. alak, ugyanez fordítva: ha 3. alak elől hiányzik valami, az létige vagy have lesz. Elöljárószó után főnév fog kelleni vagy -ing-es alak.
2017. nov. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!