Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam?

Melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a spanyol, olasz, japán és lengyel nyelv. Tudom, hogy mindet nem tanulhatom meg, ezért választani szeretnék egyet. Angolt tanulok pár éve, és hozzá kellene második nyelvnek. Az iskolában ezek közül csak az olaszt lehetne tanulnom, de a fenti nyelvek közül minddel ismerkedek és nem szeretném, hogy az iskola befolyásolná a választásom, ha netalántán az olasz nem tetszik. Melyiket lenne érdemesebb elsajátítanom, amelyet ha megtanulok könnyebben tudok boldogulni az életben.

(+A nyelveket ezek közül milyen nehezek?)


2017. nov. 5. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne tanulhatnád meg mindet?
2017. nov. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyszerre biztos nem fognak menni, vagy ha menne is akkor is nagy nehezen, ezért választanék egyet, és ha azt tudom elég jól a való életben használni és még van hozzá kedvem, akkor a következőt, s így tovább, de most azt nézném meg, hogy a fentiek közül melyik lenne a legjobb.
2017. nov. 5. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

A spanyol és az olasz elég hasonló, hogy neked mi mennyire nehéz, azt mi nem tudjuk.

Alapvetően bármikor belekezdhetsz egy másik nyelvbe otthon, annyi oktatóanyag van mindenhez a neten, igaz leginkább angolul, mint a szemét. Az jó ha tudod, hogy mindegyik nyelv olyan, hogy az adott országon kívül sehol máshol nem tudod igazán használni (jó, talán a spanyolt még Dél-Amerikában meg Mexikóban, bár amennyire tudom, azért van eltérés a spanyolországi spanyolhoz képest.

Na meg mihez akarsz velük kezdeni? Ha nem nyelvszakra mész vagy később valami olyan helyre dolgozni pl. ügyfélszolgálatosnak, ahová szükség van az angolon kívül még egy idegennyelv magas szintű ismeretére, esetleg ki az adott országba élni, szerintem nem mész velük túl sokra, mert nem használod és csak elkopik a tudásod. Ugyanígy jártam a franciával, hiába beszéltem/értettem kb. középszinten, sehová nem kellett használnom, így alig értek már meg valamit belőle.

2017. nov. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 9 év angol után az olaszt kezdtem el a gimiben, a spanyol is jó választás lehet. És ha már megvan az egyik, a másikat könnyen megtanulod, mert nagyon hasonló.


Az olasz elsőre nagyon szép és dallamos nyelvnek tűnhet és valóban az, de azért magasabb szinten már olyan nyelvtanok vannak, hogy keresztbe áll a szemed.... de szavakat olvasással és hallgatással könnyen tudsz tanulni. A kiejtés meg a legegyszerűbb, csak ne keverd majd a spanyollal. ;)


Én most voltam emelt szintű érettségin ősszel (a közepet megcsináltam májusban), 4 év tanulás után. Ha nekiülsz, egy nyelvvizsga is összejöhet ennyi idő alatt.


Hajrá! :)

2017. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A japánt inkább ne erőltesd.
2017. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a dánt
2017. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!