Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak egy teljesen...

Hogyan tanuljak egy teljesen új nyelvet a nulláról?

Figyelt kérdés
Norvégül szeretnék megtanulni legalább egy B1-es szinten szeretném beszélni.Azért a norvég mert a Skam című sorozat nagy hatással volt rám és nagyon megtetszett a kultúra is.Angolul felsőfokon a németül pedig erős középfokon beszélek.
2017. nov. 5. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
11%

Én egy mániákus nyelvtanuló vagyok!

Nekem a tanárom mindig azt az apróságot mondta, hogy ebben a sorrendben kezdjem magamban felépíteni a nyelvet: 1. hallgatom a nyelvet

2. megpróbálok beszélni azon a nyelven

3. megpróbálom olvasni a nyelvet

4. megtanulok írni


Lehet, hogy ezeket eddig is ismerted, de ha autodidakta módon akarsz tanulni nulla szintről egy vadidegen nyelvet, ezek az apró pontok is sokat jelenthetnek :)

Sok sikert!

14/L

2017. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Norvég nagyon könnyű lesz a német és angol után :) Mi egyetemen a “På vei” könyvekkel kezdtünk. De én mindig úgy vagyok vele, hogy a nyelvtant jobb, ha tanártól tanulod meg, az a biztos, úgyhogy pár hétig, hónapig azért érdemes lenne járnod magántanárhoz, vagy tanfolyamra, nehogy valamit rosszul tanulj meg. Amúgy nézz filmeket norvégul, olvass cikkeket, könyveket, ilyesmi.
2017. nov. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#1

Biztos ez a sorrend?

2017. nov. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!