Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Te hogyan tartod életben az...

Te hogyan tartod életben az angol nyelvtudásodat?

Figyelt kérdés
Nincsenek külföldi barátaim, és a munkámhoz sem kell jelenleg angol (csak a szoftver meg a szakirodalom angol nyelvű). Sok ismerősöm pár évvel a nyelvvizsga után totál kezdő szintre zuhant vissza. Ezt én nem akarom, mert sok időt és pénzt fektettem a nyelvtanulásba. Ti hogyan csináljátok? Szerintem most A1 szinten vagyok, szeretnék középszintre eljutni.

2017. nov. 17. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Én Angliában élek, és így. Itt semmit nem ér semmilyen nyelvvizsga. Teljesen máshogy kell beszélni, gondolkozni angolul, mikor a környezet kényszerít rá. Ha nincs most célod vele, akkor ne erőltesd, mert Magyarországon sokat nem érsz vele.
2017. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

#1,

Masodik resze a tanacsodnak egy nagy hulyeseg. Ne very dobra ezt a baromsagot.

2017. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs célom vele, de számítok rá, hogy a jövőben lesz, esetleg szerezhetek vele egy jobb állást, vagy utazni fogok. Azért fogtam most bele, mert jelenleg van időm és pénzem rá. Ráadásul sokszor beleütközök abba, hogy érdekelne valami, és csak angol nyelven találok róla anyagot a neten, vagy bárhol.
2017. nov. 17. 11:57
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Sok időt és pénzt fektettél a nyelvtanulása és A1 szinten állsz? Mit akarsz ezen életben tartani? A1 szinte lényegében pár hét alatt bárki eljut.
2017. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
De hogy a kérdésre is válaszoljak. Az angolt a legkönnyebb "életben tartani", mert ahogy írtad, rengeteg dolog csak angol nyelven érhető el. Ha a szabadidős tevékenységed nem merül ki a magyar valóságshow nézésben akkor nem okozhat gondot az angol nyelv életben tartása, fejlesztése. Magyar nyelven iszonyatosan kicsi a merítés az interneten, legyen szó bármilyen területről. Tehát lényegében, ha az angolod életben akarod tartani akkor végezz mindent angol nyelven amit eddig tettél, ha belejössz akkor vissza sem akarsz majd térni a magyar nyelvű tartalomhoz. Kezdheted azzal, hogy angol nyelvűre állítod a telefonod, az oprendszered a számítógépen, a facebookot. Olvass angol nyelvű híroldalakat, blogokat, fórumokat. Nézz angol nyelvű videókat a youtubeon, angol nyelvű sorozatokat és filmeket.
2017. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Olvass, filmezz, kommunikálj. Én 3 éve nem tanulok már aktívan angolt, és 4 éve megvan a felsőfokúm, de nem estem vissza, hanem most is folyékonyan beszélek, mert vannak ismerősök akikkel kommunikálok (valamint viccből haverokkal is szoktunk full angolul dumálni), nézek angol nyelvű filmeket, sorozatokat, valamint olvasok sajtót és szerkesztek is bizonyos felületeket angolul.
2017. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az autómban a Harry Potter hangos könyveket hallgatom. Magyarul már ismerem őket, így nem gond, hogy hol itt, hol ott marad abba a sztori. Ha egy-egy kifejezés megtetszik, vagy csak megörülök, mert megértetettem valamit, amit addig nem tudtam, visszaugratom és többször is meghallgatom ugyanazt a szakaszt.
2017. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Angolul olvasok, és angolul nézem a sorozataimat (+ néha egy-két filmet).
2017. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Évente elolvasok 30-40 könyvet és megnézek úgy 100 filmet.
2017. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliában élek és csak sorozatokat nézek meg olvasok. De ugye még a környezetem is olyan a suliban. Meg a barátaimmal szoktam chatelni.
2017. nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!