Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amikor nyelvvizsga-tételt...

Amikor nyelvvizsga-tételt dolgoztok ki, akkor először magyarul leírjátok, vagy egyből az idegen nyelven?

Figyelt kérdés

És egy-egy tételre hány oldalt szoktatok szánni?

(Felsőfokon.)



2017. nov. 17. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

En kozepfokra mentem, angolul irtam alapbol.

Inkabb csak "gondolatokat" gyujtottem, szobelin ugyse tudod szorol-szora elmondani ugyanazt.

2017. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

alapban angolul

4-5 oldal

2017. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
Mit írsz le angolul, ha magyarul nincs meg????????????????????,,
2017. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Mindig csak angolul írtam, de ott sem oldalakat. Összefoglaltam pár mondatban a lényeget és aztán azokat elolvasva tudtam tovább beszélni. A4-es füzetben kb feléig írtam. Ez a szóról szóra leírom minden gondolatomat, majd azt bemagolom nem egy jó hozzáállás. Ha belezavarodsz, akkor kiesik az egész, mert csak egy bemagolt szöveget tudsz előadni és saját magadtól nem tudsz összefüggően beszélni.
2017. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Eszembe sem jutott, hogy bemagoljam a szöveget.


Azért szeretném csak leírni, mert beadnám a tanáromnak is, hogy ellenőrizze a nyelvhelyességet és ha jelentős hibám van még benne (pl. feltételes mód, igeidők, stb.) akkor pedig azt még fussuk át a vizsga előtt.

2017. nov. 18. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!