Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol jövőidővel kapcsolatba...

Angol jövőidővel kapcsolatba szeretnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Lenne pár rövid kérdésem. Elég sok gyakorlófeladatot megcsináltam már, de 1-2 kérdésben nem vagyok biztos, hogy jó a megoldókulcs.


1: I expect I will/I'm going to be late.

2: I am stuck in traffic. I will/am going to be late for the meeting.

A feladat a will-t írja helyesnek, viszont szerintem mind a kettő jó. Filmekben, sorozatokban már jó néhányszor hallottam going to-val vagy gonna-val.


3: I (be) ... thirty next month. A megoldás szerint will be. Itt én going to-t írtam. Nekem ez sokkal inkább going to, mint will. Ezt hogy mondják az anyanyelviek?


4: What (you do) ... with all the money?

Ez szerintem megint lehet mindkettő, szituáció függő.



2017. nov. 19. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

1. Igazad van mindkettő jó. (inkább going to)

2. Szerintem ez tipikus going to

3. will be jobb mert nincs benne szándék, mindenképpen bekövetkezik

4. Mindkettő jó. (inkább will)


Megjegyzés:

Tapasztalatom szerint a külföldi nyelvtanulóknak fogalma sincs a kettő különbségéről. Így pl. annak se volt, aki ezeket az ostoba és rossz feladatokat írta.

2017. nov. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy nemzetközileg ismert könyvből van. De tán a kérdező elárulja.
2017. nov. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem is értem mi értelme ezeknek a fajta teszteknek,ha az ember már össze tud állítani egy jövő idős mondatot,akkor majd kialakul.

Amúgy a going to akkor inkább,ha előre megfontolt szándék, vagy rá utaló jel van.

A will meg ígéret vagy beszéd közben eldöntött dolog.

(még lehet van pár eset)

2017. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazad van. Sokszor szituáció, de inkább beszélő függő. Van aki ezt szereti, van aki meg azt.
2017. nov. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Plusz a going to-hoz hasonló más szerkezetek is vannak.

[link]

2017. nov. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, a fenti linken nagyon jól meg van írva. A going to akkor van ha INTENTION vagy PREDICTION, vagyis szándék vagy bejósolható.
2017. nov. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Amúgy a going to akkor inkább,ha előre megfontolt szándék, vagy rá utaló jel van."

No, de ha minden nyelvtanos szerző megteszi ugyanazokat a jelentésbeli különbségeket, akkor miért is nincs értelme ezeknek a feladatoknak? :)

2017. nov. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!


1-es válaszoló: Nagyjából, akkor jól éreztem a dolgokat 4-ből 3-ban igazat adtál nekem. Nagyjából össze álltak a dolgok.

Ez az I will be 30 nem hagyott nyugodni, ezért keresgéltem googleban.

Véletlenszerűen beírtam számokat.

i am gonna be 40

i am gonna be 25 stb

Erre is voltak találatok, de a will be verzióra tényleg sokkal több.

Pl: Lukas Graham száma "Soon I'll be 60 years old"


A feladatok nem egy helyről vannak. Nem akartam egyesével megkérdezni, ezért összegyűjtöttem azokat amikbe kételkedtem és így egyszerre kérdeztem meg.

Nem tudom már konkrétan melyik kérdés honnan volt, de ezekből gyakoroltam:

-Oxford headway,5percangol.hu,britishcouncil, meg vannak ilyen ismeretlen eredetű kinyomtatott lapjaim.

Talán a 4 kérdésből 2 az 5percangolról, 1 a headwayből és 1 az ismeretlen eredetű nyomtatott pappírról volt.

2017. nov. 20. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!