Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvi diploma helyettesíti...

A nyelvi diploma helyettesíti a nyelvizsgát? Részletesen lent!

Figyelt kérdés
Tanérképző főiskolára járok, angol szakra. Úgy halottam, ha megkapom a diplomám (angol nyelvtanár), az egyben felsőfokú nyelvvizsga is. Igaz ez?
2010. jún. 1. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
igen
2010. jún. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is.
2010. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nyilvan! De most hogy mondod gondolkodoba estem: elkepzelheto hogy emiatt futottam mar bele par angol tanarba akiknel klasszissal jobb volt a kiejtesem?
2010. jún. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!


kifejtenéd részletesebben, mert nem igazán értem.

2010. jún. 2. 18:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Nos, mint tudjuk az oktatas es a gyakorlat nagyon, de nagyon messze all egymastol. Gyakorlatilag amikor eloszor leptem angol nyelvteruletre, akkor az altalanos iskolai alaptudasomra tudtam hagyatkozni, de verrel-veritekkel, szotarazassal es sok segitseggel viszonylag hamar kepesse valtam kommunikalni. Mara amennyit tudok, azt tokeletes angolsaggal tudom (Franciaorszagban, cipruson, most pedig hollandiaban elek). A szokincsemen meg bovitenek jocskan (regenyeket, verseket irogatok, es zavar, hogy angolul ugyanez valamivel nehezebben megy meg). A nylevtanom pedig velemnyem szerint nem tokeletes, sot! Emiatt gyakran kerestem fel tanarokat, amikor hosszabb ideig otthon pihentem, es dobbenten tapasztaltam, hogy jonehany tanart gyakorlatilag korberohognenek barmely angol nyelvteruleten. Meg az utikonyvekben is az van Magyarorszagrol, hogy nem nagyon erdemes erdeklodni, mert igaz segitokeszek vagyunk, de tobbnyire nem pontosan ertjuk, mit is akarnak es a felretajekoztatas emiatt igen magas.

Csak az jutott eszembe, hogy akkor ha negy evig jarok egy suliba, leteszek egy esetleges szigorlatot meg zh-t angolbol, akkor egybol felsofok? kozben meg lehet h nem tudok rendesen kenyeret kerni egy boltostol, ugy hogy meg is ertse?

2010. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" leteszek egy esetleges szigorlatot meg zh-t angolbol"


Azért ez nem egészen így működik. Kemény alapvizsga van anglisztikán az első év után, ha nem mész át, mehetsz, amerre látsz, nem vehetsz fel órákat. Az alapképzés végén pedig egy az alapvizsgánál jóval nehezebb záróvizsga van, ami a felsőfoknál kicsit nehezebb szintű, szóval szerintem aki elvégez egy nyelvi szakot, az igenis megérdemli a felsőfokút.

2010. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

megérdemili, de meg is kapja? :)


Azt, hogy sok tanár nem tud angolul, magának köszönheti. Tudniillik ha nem gyakorolod a nyelvet, elfelejted. És egyet értek az előttem szólóval, hogy keményen meg kell ott felelni. Nálunk nagyon nagy volt a lemorzsolódás. Én a testvérremmel gyakran tanulom az angolt, és észreveszem, hogy hibásak a tanárral megoldott feladatok, de az ő tanára nem is foglalkozik semmit az angolal. Bejár, beül az órára de nem tanulnak semmit. Oldják a feladatokat, de nincs előtte semmi magyarázat.


Az meg hogy nem tudod használni az itt megszerzett angol tudást, az annak is köszönhető, hogy te egy standard englisht tanulsz, amit a britek 3-5% beszél. A többinek ettől eltérő dialektusa van. Ha te itthon megtanultad a nyelvet, könnyen meg tudod értetni magad, arra kell csak erősítened, hogy te is megismerd az adott dialektust.

2010. jún. 3. 14:47
 8/9 A kérdező kommentje:

másrészt az a zh meg szigorlat....

nekünk rengteg tantárgyunk volt: szövegértés (Olvasott, halott)íráskészség,beszédgyakorlat, ált. nyelvtan, szókincsfejlesztés, majd ezt követett egy nagyon kemény alapvizsga. akinek sikerült felvehette a nyelvtanos tárgyakat szétbontva: angol ige és mondattanra, lexikológiára, morfológia, stilisztika, szemantika, fonetika, fonológia stb. és volt belőle nyelvészeti szigorlat. voltak országismereti tárgyaink, és irodalom is szétbontva amerikai, brit irodalomra, ezen belül is líra dráma, regény, kortárs stb. majd ebből is szigorlat. ja és mindez persze angolul. tehát kell ott tanulni rendesen.


sőt, ilyen szempontból talán a diploma ér többet. nyelvizsgára megvannak a típusfeladatok, azt csak begyakorolod, készülni a szóbeli témákra és egyszer "majdcsak" sikerül.

mig nekünk angolul kell kötelezőket olvasni, mélyen szántó elemzéseket, összehasonlításokat kell róla írni. az angolul írott 75 oldalas szakdolgozatomat már nem is említem...


azt azért elég durvának érzem, hogy még kenyeret se tud kérni...

2010. jún. 3. 14:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Jo, jo elnezest. Nem ugy gondoltam. Megosztottam egy csirazo gondolatritmust, amit most hamukent rugdostal szet, de legalabb mar melyebben belelatok ebbe is. Jo pap is holtig tanul :)

Ave

2010. jún. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!