Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek ha most 15 éves...

Szerintetek ha most 15 éves vagok, és jövő évben mennék nyolcadikba, érdemes NYEK-re menni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 6. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem kortól függetlenül nem érdemes nyekre menni. Én sajnos arra mentem és semmit nem ért, szerintem angoltanároktól nem lehet megtanulni angolul, függetlenül attól, hogy heti 4 vagy heti 12 angolod van. Nálunk is az osztály nagy része filmekből tanult meg, a többi meg nem tud angolul.
2017. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is időpocsékolás, de legalábbis túl nagy a kockázata - rokonom járt NYEK-re, de a fő angoltanára nem volt megfelelő, és nem is jött ki vele jól, így szenvedés volt az egész, mert minden nap min. 3 órája volt vele + az egész osztálynak gyatra lett a teljesítménye (tehát nem a rokonomon múlt). Csak az tanult meg angolul, aki iskolán kívül is járt tanfolyamra.


Azzal azonban nem értek egyet, hogy magyar tanártól nem lehet jól megtanulni egy idegen nyelvet. Én "sima" nyelvtagozatra jártam, az osztályban mindeninek lett egy középfokúja, a felének kettő, a negyedének az egyik felsőfokú, és nem kellett hozzá külön tanárhoz járnunk.

2017. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

azóta már igazából késő, de nem értek egyet az előttem szólókkal!

Szeptemberben kezdtem az angolt NULLÁRÓL, jelenleg meg úgy áll, hogy akár már most nyárra is meglehet a középfokú nyelvvizsga. Nem járok különtanárhoz, csak heti 18 órában tanulom a nyelvet a suliban. és segít. erről ennyit

2018. febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a tanároktól függ, de szerintem ha van elképzelésed, hogy melyik suliba akarsz menni, olvass utána az ottani nyeknek ha van. Ez soha nem árthat. A nyek azonban, ha jó iskolában tanulod rengeteget ér (saját példámon tudom, amikor bekerültem a Jóskába kb makogtam angolul, nyekes lettem, és most nyelvvizsgám van és 97% érettségim)
2018. jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!