Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg japánul?

KLUCY kérdése:

Hogyan tanuljak meg japánul?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam, és úgy döntöttem ki szeretnék költözni japánba. Egyszerűbb lenne nekem legalábbis hogy nem angolul beszélek ott az emberekkel hanem japánul...

2017. dec. 16. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Életkor?

Egyetemen van japánkurzus.

2017. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
amúgy az angol egyszerűbb
2017. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

off

"ki szeretnék költözni japánba"

[link]

2017. dec. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
#2 és kb. semmire nem megy vele Japánban. Ha ott akar élni és valószínűleg dolgozni is, eléggé alap, hogy beszélje a nyelvet.
2017. dec. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Yuyu ***** válasza:
100%

1) Sok-sok kitartás kell hozzá és vééégtelen menyiségű szorgalom.

2) [link] A Japán alapítvány szokott indítani nyelvtanfolyamokat, viszont - pár éve legalább is még így volt - ahhoz minimum a hiraganát és a katakanát meg kell tanulnod magadtól, hogy ott nekikezdhess. Szerencsére lehet tőlük kölcsönözni könyveket, amik megtanítják neked ezt a két "betűkészletet".

3) Az alapítványon kívül tudom még javasolni az olyan alkalmazásokat, mint a duolingo, vagy a memrise, az elindulásban mindenképp segíthetnek - igaz, ezek írni nem tanítanak meg, csak olvasni, úgyhogy azt még mindig magadnak kell begyakorolnod papíron.

4) Mint minden nyelv elsajátításánál, ennél is segít, ha eredeti nyelven fogyasztod a japán kulturális cikkeket, szerencsére rengeteg csodás anime van, a gyakorlásban ezek is segítenek, illetve célszerű élőszereplős filmeket is nézni, mert akkor többé-kevésbé azt is látod, hogyan képzik a betűket, hogyan kerekítik a szájukat stb.

Hirtelen ezek jutottak eszembe. Remélem, segít!

Addig is, sok szerencsét és kitartást!

Ganbatte kudasai! =^_^=

2017. dec. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!