Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van nemetül? Sertés...

Hogy van nemetül? Sertés tarja, szüzérme?

Figyelt kérdés
2017. dec. 16. 19:56
 1/6 chtt ***** válasza:
100%

schweinekamm (a gugli szerint: [link] - [link] )

Schweinemedaillons - [link]

2017. dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Rick Mave ***** válasza:
83%

Igen, az jó, amit 'chtt' belinkelt. És hadd bővítsem ki még egy kicsit (úgyis mint hobbyszakács Németo-ban, tehát vásárolom is ezeket):


sertés tarja = Schweinekamm, Schweinenacken (ez a kettő ua.) mit oder ohne Knochen, tehát csonttal vagy anélkül. Az osztrákoknál pedig úgy tudom, hogy "Schopfbraten"-nek hívják.


A szűzérmének az alapja pedig az ún. fehérpecsenye, az pedig németül = Schweinefilet, v. Schweinelende.

2017. dec. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm😘
2017. dec. 17. 09:41
 4/6 Rick Mave ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen, de gondolom 'chtt' részéről is :)


Csak kár, hogy mostmár úgy fogok meghalni, hogy sose tudom meg miért volt a válaszom csupán 50%-ban hasznos. De azt már itt a GYIK-on megtanultam, hogy aki itt bőszen(le)pontoz másokat, azt sohasem kommentál semmit (ahhoz úgyanis két dolog kéne, de nagyon: kurázsi és tudás).

2017. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Rick Mave ***** válasza:
81%
Nanu, ganz plötzlich schnellt der "Nützlichkeitszähler" in die Höhe.... es gibt ja doch noch Gerechtigkeit! :):):)
2017. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze mindenkinek köszi. En senkit nem pontoztam le. Mindenkinek ment a zöld 🖒
2017. dec. 18. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!