Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes megtanu...

Melyik nyelvet érdemes megtanulni ezek közül? (szerb, horvát, bosnyák, montenegrói, szlovén, bolgár, macedón)

Figyelt kérdés
Melyik nyelv hasonlít a legjobban a többire? Ezt úgy értem, hogyha megtanulom az egyiket, akkor megértem a többit is. Melyik az a nyelv amivel a legtöbbet meg tudnám érteni?
2017. dec. 18. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Az angol.
2017. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
angol
2017. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Láttok ti itt a felsoroltak között angolt B+ ?

Angolul már tudok :P

2017. dec. 18. 23:56
 4/8 anonim ***** válasza:
bosnyák
2017. dec. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tényleg angol.

Egyébként mi a cél?

A horvát gazdaság ér valamit talán, szóval ha munka a cél akkor tuti horvátul tanulnék (miután angol, német, plusz egy mediterrán (olasz/spanyol/portugál) és egy északi (svéd/dán/norvég/finn) nyelv is társalgási szinten megy.

2017. dec. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerb és horvát, talàn mèg a montenegrói is 95%-ban ugyanaz, szerintem a szlovén sem különbözik sokban. Bosnyák a muzulmán kultúra miatt egy kicsit többet. Bolgár messzebb van tőlük, macedón szintén.

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor megtanulsz oroszul jól és azzal túlélésre teljesen jó vagy. Én Szlovéniàban, Horvátorszàgban és Szerbiàban is oroszul kommunikáltam, amikor kellett és nem igazán beszéltek angolul.

2017. dec. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na most szedjük négy részre a kérdést:

1.) Melyik nyelvet érdemes megtanulni ezek közül?

Ha van konkrét célod valamelyikkel (munka, család, barátok, határ közelsége), akkor úgyis tudod, ha nincs ilyen, akkor meg egyiket sem.

2.) Melyik nyelv hasonlít a legjobban a többire?

A szerb-horvát-szlovén hasonlít egymásra, de kb. mint az olasza a portugálra.

3.) Ezt úgy értem, hogyha megtanulom az egyiket, akkor megértem a többit is.

Egyik sem ilyen, ha olyan nyelvet szeretnél beszélni, amit mindenhol megértenek, akkor tanulj angolul.

4.) Melyik az a nyelv amivel a legtöbbet meg tudnám érteni?

Angol.

2017. dec. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat, de mint írtam angolul már tudok. Nem kell mindenkinek ezt írni. Franciául is tanulok. Kizárólag hobbiból szeretnék megtanulni egy déli szláv nyelvet. És az a lényeg, hogy akár többet is meg tudjak érteni, tudjam használni.
2017. dec. 20. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!