Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga kiválasztása?

Nyelvvizsga kiválasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok.:) 9.es tanuló vagyok,angol tagozaton tanulok.Szeretnék egy középfokú nyelvvizsgát,kb nyárig le szeretném tudni.

Melyik tipus ajánlott,illetve saját tapasztalatok?

Előre is köszii



2017. dec. 20. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Én az ECL vizsgát csináltam meg, tavaly nyáron.

Nyelvvizsga felkészítő csoportba jártam, és ott ezt ajánlották.

Azt mondták, azért ez a legjobb, mert nincs benne sem nyelvtani teszt, sem fordítás.

4 modulból áll a vizsga:

- Reading: egy szöveget kell elolvasni,utána kérdések vannak belőle

- Writing: adott téma alapján levélírás

- Listening: Hallott szöveg értése

- Talking: beszéd, adott témákból kell felkészülni, amiket előre megadnak, így nagyon jól fel lehet készülni. Van olyan része amikor monológot kell mondani, illetve párbeszéd egy másik vizsgázóval, meg kell vitatni az adott témát. Az a jó, ha különböző állásponton vagytok, így lehet arról jó sokat beszélni, hogy miért nem értetek egyet egymással.


Az írásbeli és a szóbeli modulok külön vizsgarésznek számítanak, így ha az egyik nem sikerül, akkor nem az egész vizsgát kell megismételni, hanem csak azt a felét. Pl nekem a talking nem sikerült elsőre, így a listeninget meg a talkingot kell megismételnem, a reading meg a writing pedig meglett elsőre is.

A 4 modul összesen adja a komplex nyelvvizsgát.


Nagy vonalakban ennyi, ha van még kérdésed, írj.

2017. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én Euroexamet csináltam, ezt hívják kb a legkönnyebbnek, de elismert (elméletileg) külföldön is:)

Nem volt vészes, februártól jártam angol kurzusra és május végén meg is lett:) (alapangoltudásom emellett volt már persze)

De ha könnyű nyelvvizsgát szeretnél, én mindenképpen ajánlom:)

Úgy tudom, hogy vagy TELC es nyelvvizsga is angolból, bár ez kifejezetten német profilú volt, mára van angol is belőle. Ez jóval nehezebb az euroexamnél:)

2017. dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy melyik típus ajánlott, a készségeidtől és a preferenciáidtól függ. Az Euroexam tényleg tud könnyű lenni, ha éppen hajlandóak a megfelelő feltételeket megteremteni az aktuális vizsgaközpontban (ld: listeningnél jó hangosítás, ablak csukva). Talán az a hátulütője, hogy a szóbelin másik diákkal vagy párban, ami mindig lutri, de ha ismerőssel mész, amire van lehetőség, nincs rizikófaktor.

Most már az akkreditált nyelvvizsgák többségében nincs külön nyelvtani rész, tehát van választék bőven. Én azt javasolnám, hogy menj fel az egyes nyelvvizsgák honlapjára, nézz bele a mintafeladatokba, és ezek alapján dönts.

Az akkreditált általános nyelvvizsgák:

- Cambridge FCE (elég nehéz, de mindenhol ismerik)

- BME

- Corvinus

- DExam

- LanguageCert

- EuroExam

- társalKODÓ

- Pannon

- ECL

- TELC

- Origó (ez csak kétnyelvűben létezik, alias van fordítás is, de a nyelvtant kivették)

Gyakorló nyelvtanárként én legtöbbször a LanguageCert-re szoktam felkészíteni, mert korrekt, minden készségnél (reading, listening, writing, speaking) a pontok 50%-át kell elérni.

A nyelvvizsga-választásnál szempont szokott lenni:

- a szóbeli párban vagy vizsgáztatóval történik-e

- a nyelvvizsga milyen széles körben elismert (esetleg külföldön is)

- lehet-e szótárt használni, és ha igen, melyik részeknél

- milyenek a feladattípusok, és részenként hány db van

- milyenek az időkorlátok (adott részekre mennyi idő áll rendelkezésre)

- milyen gyakran vannak vizsgaidőpontok

- esetleg még az is, hogy mennyibe kerül a vizsga

2017. dec. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!