Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Németországban lehet-e nyelvvi...

Németországban lehet-e nyelvvizsga nélkül munkát kapni?

Figyelt kérdés
Nincs meg a nyelvvizsgám, de elég jól beszélem a nyelvet és az érdekelne, hogyha ki megyek kapnék így munkát.
2011. dec. 31. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
A kutyát nem érdekli a nyelvvizsgád. Az a fontos, hogy megértsétek egymást a munkaadóddal.
2011. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mondjuk, ha eltudok beszélni úgy ahogy van olyan munka ahol mégse kéne annyit beszélni?Úgy hallottam elég jó ott a munkalehetőség.
2011. dec. 31. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy neked nem kell sokat beszélned. De arra is gondolj, hogy ha a munkaadód mond valamit neked, akkor elvárja, hogy megértsed.
2011. dec. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Attól függ, hogy milyen munkát akarsz. Mérnöki munkát azért nem fogsz kapni minimum középfokú C nyelvvizsga nélkül.


Hivatalosan még a mezőgazdasági idénymunkához is kellene alapfokú nyelvvizsga (ha hivatalos közvetítőn keresztül jelentkezel, ott kérik).


Nem hivatalosan is meg lehet próbálkozni, de számíts rá, hogy ott faragnak majd a fizetéseden, ahol tudnak: pl. nem leszel bejelentve, nem lesz egészségbiztosításod, nem raknak a nyugdíjalapodba (pedig a fizetésed után járna és Németországgal van is Magyarországnak megállapodása, hogy nyugdíjba vonulásod után az ott fizetett bér után is kapsz nyugdjat).


Én egy évig voltam ehhez hasonló, függő állapotban Németországban. Irodai munkát és szoftver fejlesztést végeztem. Kaptam havi 900 - 1000 Eurót, mikor mennyit gondoltak, de nem fizettek semmi után, mert papíron egy gépkocsi üzemanyagköltségét könyvelték rám. (Szerencsére épp ezért adóznom se kellett itthon utána). Sőt, fizették a lakásomat is (egy hideg, 200 Eurós padlásszoba). De azért nagyon szar volt és ott is hagytam őket.


És miért nem csinálsz meg egy alapfokú vizsgát, ha jól beszélsz? Ma már nemcsak a Rigó utcában adják és 25 ezer Ft-ból megvan. A kiutazásod többe fog kerülni.

2011. dec. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Úgy van, ahogy az első mondja. Pauschal nem tudja neked senki megmondani, hogy mennyi nyelvtudás kell, nyilván munkától és beosztástól függ. Nyelvvizsga kutyát se érdekel, úgyhogy ne hallgass az utolsóra, semmi értelme egy nyelvvizsgát csinálni. Akkor van csak értelme, ha a munkaadódtól MAGYARORSZÁGON nyelvvizsgapótlékot akarsz. Meg egyetemi vagy főiskolai felvételinél.
2012. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a gyors választ! :)
2012. aug. 15. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!