Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szótanulás nál hogy tudom...

Szótanulás nál hogy tudom fejleszteni a memóriám/emlékezést?

Figyelt kérdés

Szabad észrevettem hogyha nekiállok tanulni szavakat néha könnyebben megy néha nehezebben Például ha angolul nézek filmet angol felirattal ha nem ismerek egy szót lefordítom és már tudom vagy ha csak elolvasok egy szót akkor is tudom memorizálni de hogy ha nekiállok tanulni 10 szót akkor azt nehezebben tudom megjegyezni.

Miért van ez a különbség illetve hogy tudnám fejleszteni a memória részt hogy tudjak emlékezni könnyebben a szavakra?



2017. dec. 26. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Azért tudod jobban megjegyezni a filmeknél, mert ott látod és hallod is ahogy kimondják, és lehet hogy az agyadban még megmarad az is hogy melyik jelenetnél volt.
2017. dec. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
aggyal
2017. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Attól függ, milyen típus vagy!


Ha inkább vizuális típusú, akkor képekhez kapcsold a szavakat és sokkal könnyebben rögzülnek a memóriádban.


De pihenés után is sokkal jobban fog az agy, tarts szüneteket!

2017. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami szövegkörnyezethez kössed a szavakat, az agyatlan szótármagolásnak soha nem láttam értelmét, hiába sajnos ezt kérik az iskolákban. Foglald a szavakat akár mondatba, írj belőlük mondjuk rövid, pár mondatos történetet, amiből aztán megjegyzed.
2017. dec. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Miszterix a nagy megmondóember. Ha nem neki van igaza, beszól egy szépet! ;)
2017. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen a filmeknél Nem azt mondom hogy az összes szó megragadt bennem de abban igazad van hogy megnaradt a jelenet is:).

Magolni nem szoktam inkább mondatokat írok

Ment a zöld👍

2017. dec. 26. 13:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Szájon át vegyél levegőt mert akkor több oxigénhez jutsz.

- Az agynak kell.

2018. jan. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!