Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul szeretnék tanulni...

Angolul szeretnék tanulni otthon. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Elsősorban könyvekre lennék kíváncsi. Szavak, nyelvtan, kiejtés, feladatok, hangfájlok stb.

Doulingot használom, a nehezebb részek nem igen mennek, angol nyelven nézek filmeket hátha segít.

Magántanárt is megfontolom, de nem biztos hogy van erre havi 50 ezer forintom.



2017. dec. 26. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:

az alapokhoz lehet jó lenne tanár, utána már sokkal könnyebb egyedül tanulni

és ahhoz jó ötlet lehet akár diákot keresni, aki jól beszél angolul és vállal nyelvtanítást

sokkal olcsóbb lenne és alapokhoz nem kell profi, anyanyelvű angoltanár


egy jó könyv sokat tud segíteni, ami mentén tudsz haladni, de mivel mindenkinek más jön be, én a helyedben így elsőre könyvtárban nézelődnék

addig nem érdemes megvenni egy (nem olcsó) könyvet, amíg nem vagy benne biztos, hogy mi tetszene


angol nyelvű film jó ötlet, de sorozat talán még jobb, azokban többnyire egyszerűbb a nyelvezet

angol feliratot rakj rá, segít

vagy nézz youtube videókat

meg olvass egyszerűbb angol szövegeket olyan témában, ami érdekel

fokozatosan nehezítsd, kezdőként még ne bonyolult és hosszú szöveggel kezd, mert az nem sokat segít és csak elveszi a kedvedet

fontos, hogy legyen sikerélményed és élvezd is, ne csak kényszer legyen

2017. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
különtanár
2017. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak nyelvtanulóknak szánt könnyített szókincsű olvasmányok. A hátán rajta van, hogy hány szót használ. Én ezeknek nagy hasznát vettem mielőtt kijöttem Angliába. Nyelvtanra az English Grammar in Use az egyik legjobb, alap szókinccsel is már menni fog. Illetve nézz fel az engvid.com-ra ahol százával vannak fent az ingyenes oktatóvideók. Választhatsz tanárt/nyelvtan van szókincset/erősséget.
2017. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elkezdtem az Oxford angol nyelvtan c. könyvet ezzel párhuzamosan Doulingo és GOT eredeti nyelven angol felirattal.

Kb. hány órát lenne érdemes vennem egy angoltanárnál? Naponta mennyi időt töltsek tanulással?

2017. dec. 26. 22:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Ahogy észrevettem a legnehezebb számomra a nyelvtan, angolról magyarra egész jól fordítok, de fordítva már nagyon nehezen megy.
2017. dec. 26. 22:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt igy nem lehet megmondani sajnos, hogy kb hany ora.

Toled fugg. Hogy megy, mennyit keszulsz orarol-orara stb.

Szerintem jo otlet lenne heti 1x elmenni, mellette tanulsz otthon sokat magadtol es vele csak azt atbeszelni ujra megnezni, amit nem ertesz. Bar ezt ha normalisabb a suliban a tanarod, o is lehet megteszi.

Angol nyelveken angol vagy magyar felirattal nezz filmeket eloszor. Bar jobb az angol. Esetleg videokkal is kezdhetsz, rovidebbek, ujra is nezheted egymas utan, a nem ismert szavakat kiirhatod.

Sok sikert!:)

2017. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nyelvtannál csak a legalapabb igeidőket tanuld meg. Az alap mondatszerkezetre helyezd a hangsúlyt. Alany +ige +állítmány. Ha ez megvan, akkor innen könnyebb kibővíteni a mondatot.
2017. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!