Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan, és mennyi idő alatt...

Hogyan, és mennyi idő alatt lehetséges megtanulni használni az angolt?

Figyelt kérdés

Valahol B1 és B2 szint között állok jelenleg angolból. Angol nyelvi közegben szeretnék dolgozni ezért a lehető legrövidebb idő alatt szeretnék hatékonyan tanulni angolul. Napi szinten van rá körülbelül 6 órám minimum a tanulásra.

Tudom azt hogy nem árt ha napi szinten gyakorlom majdnem egyenlően a hallgatást, írást, beszédet és olvasást.

Sajnos még nem sikerült egy megfelelő rendszert kialakítanom amivel rendszeres lenne a tanulás és nem utolsó sorban az ismétlése ennek a 4 alap dolognak.

Van esetleg olyan akinek sikerült ilyesfajta rendszer alapján sikeresen megtanulnia?

Tudtok esetleg valami tanácsot adni?

Jelenleg van egy beszélgető partnerem aki nem anyanyelvű, vele heti 1-2 alkalommal skype-on beszélgetünk. Sajnos nem sikerült még több olyan partnert találnom akivel ilyen módon tudnám a nyelvet megtanulni, tudom hogy a kommunikáció a legjobb és leghatékonyabb módszer.



#angol #nyelvtanulás hatékonyan
2016. dec. 21. 09:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Eleve nagyon jó a hozzáállásod, biztos nem lesz itt semmi probléma.


A legfontosabb, hogy kapcsold ki az agyadban a fordítgatást. Nagyon lelassítja a nyelvhasználatot. Ne magyarul gondold végig a dolgokat, aztán fordítsd le angolra, hanem eleve angolul gondold végig, amire nincsen szavad, kifejezésed, azt fogalmazd át, kerüld meg, aztán nézz utána, hogyan is mondják valójában. Skizoid picit, de beszélgess magadban folyamatosan. Mintha mindig jelen lenne egy személy, akinek azonnal beszámolsz mindenről, ami veled történik, ahogyan érzed magad, amit olvasol, ő pedig kérdéseket tesz fel, amikre te válaszolsz. Nem tudom másképp megfogalmazni, de ennél az önbeszélgetésnél hatásosabb módszert keveset ismerek.


Mi az érdeklődési köröd? Keress hasonló érdeklődési körűekből szerveződött, angol nyelvű oldalt, ahol bekapcsolódhatsz egy közösségbe, ha arról kell írni-csacsogni, ami érdekel, még könnyebben megy majd.


Másrészt: ne aggódj. Adott nyelvi környezetbe belevetve nagyon rövid idő alatt átáll az ember agya. Véletlen folytán kaptam meg egy állást külföldi vállalatnál, egy hónap alatt nulláról jutottam angolból üzleti szintre, kizárólag munka által tanulva (más az, hogy gőzöm sincs, hogy lehetett az a vállalat ennyire bevállalós a felvételemmel :D ).

2016. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!