Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik az B2 TELC angol nyelvvizs...

Mik az B2 TELC angol nyelvvizsga tipikus levélírás témái?

Figyelt kérdés

Korábban már voltam TELC nyelvvizsgán illetve jártam TELC-es felkészítőre is, de akkor nem lett meg a vizsga. A levelen csúsztam el. Akkor a tanárral különböző típus leveleket gyakoroltunk pl.: reklamáció levél vagy állás pályázata. Most megyek januárban vizsgázni ismét és láttam, hogy már baráti e-mailt is kell írni. Viszont a legfrissebb felkészítő könyvben sincs ilyen jellegű feladat. Aki volt mostanában TELC b2-es angol nyelvvizsgán megmondaná, hogy a leveleknek mi volt a témája? Illetve régen 2 levél közül kellett választani 1-et. Most ha jól értem úgy van, hogy mindkettőt meg kell írni és a hivatalosból és a baráti levélből is csak 1-1 opció van a feladatlapon?


Köszi!


2018. jan. 2. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is TELC-es gyakorlófeladatokat csinálok, és az alábbi témákat adták meg levélíráshoz:

-Application for a job

-Letter asking for information

-Booking accommodation in response to an advertisement

-A letter of complaint

-An application for a course


És igen, 2 levelet kell írni. 2 baráti és 2 hivatalos levél közül kell választani, de úgy, hogy muszáj mindkettô fajtából írnod.

Ha valamelyik témával kapcsolatban segítség Kell, írj nyugodtan és megpróbálok segíteni.:)

2018. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem baráti levélben a barátomat kellett meggyőznöm arról, miért nem szeretném ha közösen bérelnénk házat
2018. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!