Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes ma már egyáltalán...

Érdemes ma már egyáltalán angol középfokot tenni?

Figyelt kérdés

Ausztriában,svájcban,Németországban csak német.

Franciaországban csak francia.

Itthon sokszor előnytwlen is tud lenni ha neked van nyelvvizsgad de a főnöködnek nincs(csak egy kiragadott példa).


Sokan mondjak hogy alapnyelv...oké..de akiknek valóban van tapasztalata munka (itthon,külföldön) terén,kérem az írjon. (Pl az ukrán beszállítóval is angolul csevegsz? És az arabbal,romannal?)



Ezt nem azoknak érdemes akik angol nyelvterületre terveznek?


2018. jan. 5. 21:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Én angol középfokra készülök,mert könnyű és "alapnyelv"...szóval így kérdezem ezt
2018. jan. 5. 21:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Az angol tényleg alap.

Én pl. németekkel is angolul levelezek, pedig tudok németül, de az angol a munkanyelv (most már azért a németek közül is egyre többen tudnak jól angolul, és egyre többen hajlandóak használni is, ez akár még 5 éve sem feltétlenül volt így, 10 éve meg pláne)

Barátnőm is használja a német nyelv mellett az angolt is német főnökség mellett is.

Az angol középfok kb. egy beugró egy csomó álláshoz. Azon kívül az angol nyelv itthon is körülvesz, elég csak felmenni a netre vagy fellapozni egy szakirodalmat.

Ráadásul az egyszerűbb nyelvek között van, nem nehéz megtanulni, rengeteg mód van a gyakorlására.

2018. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2018. jan. 5. 22:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból megéri, hogy kell a diplomához. Nekem sem kellene sehova, ha nem mennék egyetemre.
2018. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!