Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 30 nap alatt fel tudok készüln...

30 nap alatt fel tudok készülni nyelvvizsgára? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Sziasztok! B2-es nyelvvizsgára készülök és most kb B1-es szinten vagyok. Napi 2-2 és fél óra intenzív angollal fel tudok készülni 30 nap alatt a vizsgára egyedül? Esetleg fordítsak rá több időt? A beszéddel/kiejtéssel nagy bajom nincs, több külföldi ismerősöm van akikkel beszélgetni szoktam. A válaszokat előre is köszönöm!

2018. jan. 6. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szóbeli résszel általában nem szokott probléma lenni (bár ez a nyelvvizsga típustól is függ). Egy telc szóbeli (mivel a hallás igaz-hamis jóval könnyebb). De mondjuk az írásbeli része pedig egy régóta angolul tanulónak is okoz meglepetést, ahogy a BME is az elég nehéz kategóriába tartozik. Még talán az origo az az amire úgy fellehet készülni hiszen ott minden résznél van szótárad. Szóval én inkább azt mondanám h a nyelvvizsga típusától nagyban függ és attól hogy mondjuk ezalatt az idő alatt mennyi mindent teszel magadévá. Tudsz e egyértelműen fogalmazni összeszedettel, ismersz e bonyolultabb szerkezeteket. Én egy kicsit kevésnek tartom ezt az időt bár ha B1 szint felett vagy már akkor lehet elég. Próbáld meg legalább tudsz viszonyítani később hogyha nem sikerül hogy mennyire vagy hozzá közel. Sok sikert kitartás ha tényleg tanulsz meglehet az.
2018. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapfokrol kozepfokra jutni 1honap alatt szerintem lehetetlen.

Kellene rengeteg uj szo, levelet/email format megtanulni es gyakorolni, az egesz nyelvvizsga feladatokat begyakorolni, hallgatas gyakorlas, szobeli tetelek...stb.

Mind ez pedig tanar nelkul eleg nehez, hiszen a levelet sajat magadnak ellenorizni sem tudod.

2018. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!