Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nulláról mennyi idő alatt...

Nulláról mennyi idő alatt lehet megtanulni németül annyira, hogy képes legyek középfokú nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Munka mellett
2018. jan. 8. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Először is érdemes lenne nyelvtanfolyamra vagy magantanárhoz járnod. Ugyanis kell valaki, akivel tudsz beszélgetni, és aki kijavítja a szóbeli-írásbeli hibáidat.


Ha minden nap foglalkozol vele, pl megtanulsz 10-20 szót, nézel filmeket, olvasol könyveket németül, és jársz az órákra, nyelvtanozol, akkor 1-2 éven belül eljutsz középfokra. Ha intenzívebben csinálod, akkor nyilván előbb is lehet, de ez függ az egyéni adottságaidtól is.

2018. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem 1 év alatt alapfokra juthatsz el. Se egyesül a nulláról semmiképp se megy. Ilyenkor tényleg iratkozz be egy kezdőknek való nyelvtanfolyamra, az hétvégén vagy este van. Először ez utána, magántanár és könyvek. Majd, ha alapfokon elkezdhetsz meséket, híreket is nézni.

Először is rengeteg idő és pénzbe kerül. Az meg hülye, aki azt tanácsolja, hogy nézzen filmeket. És hogy képzeled, ha még az igeragozást se tudja. Egyszer az alapnyelvtant és minimális szókincsnek kell lennie, hogy mesét nézhessen (nem gáz, nyelvtanulásra kiváló, vannak jók is :)

Viszont, ha soha nem tanultál németet, miért ebből akarsz nyelvvizsgázni? Mert gondolom diplomához kell stb. Angolból, vagy nem tudom csak könnyebb lenne.

Én 3 évet mondanék legalább, ha nagyon intenzív 2 év.

2018. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 Első válaszoló vagyok, 21 éves, van 2 felsőfokú nyelvizsgám és most tavasszal csinálok még újabb 2 nyelvből középfokú nyelvvizsgákat. Szóval szerintem nem írtam hülyeségeket ;) Ebből látszik, hogy mennyi múlik a nyelvérzéken, én másfél év alatt jutottam el most 2 nyelvből középfokra, más 10 év után se tud megszólalni angolul sem. A filmnézés pedig nagyon is sokat segít, talán nem 3 év alatt jutnál el középfokra, ha nem csak meséket néznél.
2018. jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én gimiben, heti 4-6 óra nyelvórával 3 év alatt jutottam el idáig (igaz, az már nem a "talán átcsúszom" kategória volt, hanem valóban használható, biztos tudás)
2018. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


23 éves vagyok, angolt azt hiszem 2 évet tanultam általánosban + 4-et középiskolában, középiskola végén tettem le a középfokú nyelvvizsgát. Arra is gondoltam, hogy ezt fejlesztem felsőfokú szintre, mivel külföldi fórumok, ismerősök révén magabiztos a tudásom, persze a nyelvtant, bonyolult igeidőket lehetne fejleszteni.


Németet 8 évet tanultam általánosban, de nem kaptam meg az "alap" tudást, és nem is érdekelt, így nagyon kevés volt az ismeretem. :(

2018. jan. 8. 13:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is németből és angolból van felsőfokúm. Nem dicseledni jöttem ide. Nem meséket nézek, de az elején igenis azzal kell kezdeni. Mint a kisgyerek, amikor tanulja az anyanyelvét.

Nem ültetheted le egy fim elé, ha a sein ragozását se tudja.

Soha nem tanult németül, érted? Még jó pár év mire meg tud nézni egy filmet. Meg könyvet olvasson. Nem azt kérdezte, hogy 6 évnyi sulis tanulás után, hogy csináljak nyelvvizsgát.

Tanár, kezdő nyelvtanfolyam.

Meg bár számomra nagyon könnyű a német, egy nehéz nyelv, de egy év alatt n jutsz el középfokra. Napi 8 órát dolgozik.

2018. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor már más, ha általánosban tanultad. Akkor visszaszívom, igenis alap tudás. Legalább az igeragozás stb. megy, nem nulla. Általánosban senkit se tanítanak meg annyira, hogy középfokút tehessen.
2018. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Nem vitatkozni me dicsekedni jöttem ide én sem, csak leírni, hogy nekem mik váltak be. De tőlem mindenki úgy tanul nyelvet, ahogy akar, 1 év alatt is el lehet jutni középfokra, csak azon múlik, hogy mennyi időt, energiát fektet bele. Meg hogy mennyire jó a nyelvérzéke.
2018. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, igeragozás az pl megy, meg néhány nagyon alap dolog. Napi 8 óra munka mellett este esélytelen, hétvégén tudnék tanfolyamra járni. Egyébként Győrben élek, logisztikusként végeztem másfél éve, és nagyon jó lenne bejutni az Audiba mint logisztikus, de oda természetesen német szükséges.
2018. jan. 8. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!