Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Február tájékán szeretnék...

Február tájékán szeretnék angolból középfokú nyelvvizsgát tenni. Az még kb 3 hónap felkészülési idő, lehetséges ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Nem annyira béna az angolom, szerintem akár most is menne a nyelvvizsga egy olyan 55-60%-ra. Írok egy keveset angolul, hogy legyen némi sejtésetek, hogy milyen szinten vagyok.


So, I am a 17-year-old student from hungary and I am going to take school leaving exam in May and I want to go to a military university but for it I will need to take a language exam.

About my daily routine: I usually wake up at six o'clock on weekdays and than I go to the bathroom. I wash my face, brush my teeth and dress up. I never have breakfast at home. My mother makes sandwiches for me that I take to school and I eat it. The school is end at ten to two and I go to home. It's enough..

So what's more?


Maybe u can take tasks for me at this forum and I can answer for them and than you will know my english level.


Lehet, hogy kicsit béna, de hátha letudjátok szűrni belőle, hogy, hogy is állok angolból.

Most így ez jutott hirtelen eszembe.

Még annyi lenne, hogy van-e olyan nyelvvizsga ahol inkább a nyelvtanra meg a readingre mennek rá. Nekem a beszéd megy kicsit nehézkesebben meg a listening. De ezek közül is inkább a listeninget mondanám a gyengémnek.


2017. nov. 6. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meg lehet csinálni, három hónap sok idő. Mondjuk ez alapján az írás alapján szerintem még nem állsz B2-es szinten, de hát én nem vagyok tanár. Egyébként én még így sem állok spanyolból, mégis szeretnék középfokot februárig, úgyhogy hajrá! Ha már most menne, nyilván nem februárban szeretnél nyelvvizsgázni.

PS: A than-then nem ugyanaz!

This house is smaller THAN that one. (mint)

I wake up and THEN I go to the bathroom. (aztán)

Nem ez a legnagyobb hiba az írásodban, de ettől a falra mászok, és az emberek nagyon gyakran keverik, hát gondoltam rámutatok.

Ja és: the school ENDS at 13.50. Lehet, hogy csak figyelmetlenség, de az end itt ige, létige nem kell mellé.

2017. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

So what more?

a what's more azt jelenti hogy a több ennél

2017. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

I eat them

the school ends at 1:50 p.m.

2017. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg lehetséges. Gyakorlatilag meg aligha.

Főleg ilyen alaphibákkal.

2017. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most, hogy mondjátok.. ezek inkább figyelmetlenségek, mert telefonról írtam és az autocorrect belejavított. Viszont a Than és a Then az 100%, hogy mellé ütöttem, mert ezt nagyon megtanultam tavaly.
2017. nov. 6. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!