Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudom mikor melyik igeidőt...

Nem tudom mikor melyik igeidőt használjam?

Figyelt kérdés
Angolból tudom mindnek a képzését, de nem tudom mikor melyiket kell használni, annak ellejére is, hogy folyton olvasgatom. Nem értem a logikát. Tanácsok, hogy megértsem?

2018. jan. 10. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

összefoglalás + angol tanár + gyakorlás

Először csak az egyszerűbbeket használd, sima múlt, jelen, jövő. Aztán bővítheted úgy, hogy közelmúlt + régmúlt, meg passzív...és így tovább. Szép lassan kell összeépíteni a könnyebbtől a nehezebbig.

2018. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt csak gyakorlással lehet jól elsajátítani.

Érdemes rászánni pár órát nyelvtanárnál.

2018. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dohár Péter Kis angol nyelvtan.
2018. jan. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tipikus mondatokat keress és az alapján tanulj.


Két évIG tanulTAM gitározni. – I have learned to play the guitar for two years (Present Perfect)

KÉt évE tanulOK gitározni. – I have been learning to play the guitar for two years (Present Perfect Continous)

Elkéstem a munkából, mert a kocsimat ellopták. – I was late for work because my car had stolen. (Past perfect, mivel a lopás következménye a késés, a lopás történt előbb, ezt így fejezzük ki. A magyar nem tesz különbséget.


Ragokra figyelj! Sok támpontot adnak.

2018. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*because my car had been stolen. – Így helyes.
2018. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!