Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolhoz viszonyítva...

Az angolhoz viszonyítva mennyire nehéz megtanulni szlovénül?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki beszéli a magyart, szlovent esetleg angolt? Mennyi idő alatt lehet megtanulni közép szinten a szlovent? Illetve hol találhatok online szlovén tanárt? Valójában kb 1.5 évem lenne rá xD lehetséges vajon? :)
2018. jan. 12. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Én magyar vagyok, beszélek angolul és lengyelül.


Az angolhoz viszonyíta a szláv nyelvek sokkal nehezebbek, mert ragozni kell az igéket, nemek szerint más szabályok érvényesek. A szlovénnál is erre készülj, ugyanolyan bonyolult, ahogy utána néztem, szóval kösd fel a gatyádat, ha 1,5 év alatt meg akarod tanulni. Viszont az egész rendszerben van logika, egy idő után rá lehet érezni!


Szóval nem lehetetlen. Ha naponta, 2 naponta foglalkozol vele, sokat (!!!), és stréber módjára tanulod a szavakat, kifejezéseket és gyakorlod a nyelvtant, akkor simán lehetséges!

2018. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, h nekem már az angol is nagyon nehezen ment. Akkor most betojtam xD
2018. jan. 15. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor duplán kösd fel a gatyádat. :D


Bár hozzáteszem, hogy az angol nagyon idegen a magyar nyelvtől, mind időhasználatban, mind logikában, szóval simán lehet, hogy aki vért izzad az angollal, annak egy szláv nyelv jobban fog menni.

2018. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!