Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz megtanulni héberül?

Nehéz megtanulni héberül?

Figyelt kérdés
2008. okt. 26. 12:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Egyrészről azért nehéz, mert más betűk vannak, és először sokat kell csak ezekkel foglalkozni, mielőtt neki tudnál állni ténylegesen a nyelvet megtanulni.

Másrészről nem, mert a nyelvtan (szerintem) egyáltalán nem nehéz, a nyelv rendszere nem bonyolult. Szóval nem nehezebb mint angolul (ha már tudod a héber abc-t és folyékonyan olvasol).

2008. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ... Ha más nyelvet nem beszélsz, ne ezzel kezd! Én épp most tanulok heti másfél órában héberül, mert egy végzetes hiba folytán felvettem az egyetemen :S, és bár rendes a tanár meg érdekes az óra, már bánom, hogy azért a néhány kreditért vállalkoztam rá. Abban, amit az előző hozzászóló írt, sok igazság van. Annyival egészíteném még ki, hogy az írásjelek szokatlansága mellett fura még az is, hogy ők jobbról balra olvasnak és írnak, valamint a legtöbb mgh. nem kerülhet a msh.-kal egy sorba, csak a msh.-k alá, ezért jobbról balra és föl-le kell olvasni :D Remélem, érthető, miről beszélek...

Plusz tök máshogy néz ki náluk a folyóírás és nyomtatott, úgyhogy külön-külön a folyó- és nyomtatott írás karaktereit is meg kel tanulni.

Emellett a főneveknek két alakjuk van: hímnemű és nőnemű, és a nőnemnek és a hímnemnek is más-más a többesszáma, + a jelzőt egyeztetik a szó nemével, stb.-stb. Mi egyelőre itt tartunk, a múlt időről nem tudok semmit, ... de a legnehezebbre készülök, és akkor nem érhet meglepetés :D

2008. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Akkor ezek szerint (az írás kivételével) nem nehezebb, mint a latin nyelvek.


Ha gondolod, még írhatsz pár sort erről a nyelvről, kedves előző válaszadó. :-)

2008. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: nem az első nyelv lenne nekem a héber, és már pár hónapot tanultam pár éve.

Modern hébert tanulsz, vagy bibliait? Én bibliait tanultam, pontozással, de valahogy azt hittem, a modernben nem használnak pontozást (magánhangzó jelölésére). Ha mégis használnak, az nekem jó hír :)

2008. okt. 26. 17:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló vagyok! Hamadik válaszolónak: többet sajnos nem tudok írni, még a tananyag elején járunk... :)

Kérdezőnek: modernet, ami állítólag könnyebb, mint a bibliai, de én ezt is bonyinak érzem :S Nekem se az első nyelvem, ... csak hát itt még a lelkesedés sincsen meg, mivel első sorban a kreditek miatt vettem fel :S

A magánhangzókat ők se jelölik mindig - legalábbis mi órán olyan párbeszédeket olvasgattunk, ahol nem jelölték, a tk.-író viszont a lap szélére könyítésképpen kiírta az ismeretlen szavakat teljes egészében.

2008. okt. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ha már a betűket tuod, meg megszoktad, hogy jobbról balra kell olvasni akkor nem olyan nehéz. Nekem például a héber nyelvtan könnyű volt, ellentétben az angollal, amit nagyon nehéznek éreztem. De ez szerintem személyfüggő is.
2009. jan. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Ja, és én bibliai hébert is tanultam, meg ivritet (modern hébert) is.
2009. jan. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Először meg kell tanulni olvasni rendes sebességgel. Amikor én kezdtem, nekem egy rövid mondat elolvasása kb. 2 percbe tellett. Ha ez lemegy 20 másodpercre, akkor már kóser vagy.Amikor megszoktad az olvasást, már ugyanolyan, mint bármely más nyelv tanulása.


Én pl. mind a mai napig nem tanultam meg a kézírásos betűket, úgyis az esetek 95 %-ában a normál betűket használják.

2009. ápr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Nem annyira, mint azt sokan gondolják. Inkább szokatlan, hogy "balról jobbra" helyett "jobbról balra" kell olvasni. Aztán egy idő után úgyis megszokja az ember szeme :-)

Az írásjelek szerintem könnyen tanulhatóak, mindenképpen azokkal kell kezdeni. :-)


Van pontozott és pontozatlan írás. A pontozatlan nem jelöli a magánhangzókat így a megértéséhez nagy szókincs és rengeteg gyakorlás (vagy pár év izraeli élet) szükséges. Viszont Izraelben ezt használják a hétköznapi életben. Pontozott írás csak a gyerekkönyvekben, nyelvkönyvekben és imakönyvekben van. Tanulásra tehát a pontozottat ajánlom, ha nagyon jól megy, úgyis leszoksz róla.


A héberben van a főneveknek neme (hímnem, nőnem) (ugyanúgy, mint a németben, azzal az egy különbséggel, hogy a németben van semlegesnem is, ami viszont a héberben nincs). Hozzáigazítják az ige-, és melléknévragozást is.

Van egyes, többes, sőt (!) KETTES szám is (általában páros testrészek esetén használják, pl.: szem, fül, stb.)


Viszont egy jó dolog, hogy nincs különbség kis-, és nagybetűk között. :-)


Lehet, hogy első ránézésre nehéznek tűnik. Az angolnál és a németnél talán tényleg nehezebb, de abszolút tanulható.


Sok sikert és kitartást!

2009. ápr. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én egy hónapja kezdtem a bibliai hébert, és szenvedtem vele rendesen. De most már megyeget, olvasni egész jól tudok. De a nyelvtan nehéz. Egyelőre.
2012. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!