Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol BARÁTI és HIVATALOS...

Angol BARÁTI és HIVATALOS levél címzése, amit biztosan elfogadnak nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Tudom Google, de ahány minta annyi variáció. Nem járok angoltanárhoz, így nem tudom, hogy melyik a helyes.

Olyanok segítségét kérem elsősorban, akik mostanában csinálták, csinálják a nyelvvizsgát.

Kérlek szabadítsatok meg a kételyeimtől!



2018. jan. 16. 23:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szóval, ha a feladat szerint Magyarországról küldök levelet, akkor a ,,Street" helyett ,,utcát" írok.

Lehet, hogy egyértelmű, de nem tudom, hogy egy angol nyelvvizsgán hogyan mutat egy magyar szó a címzésben.

(Lehet butaság, de személyesen tényleg senkitől nem tudok tanácsot kérni)

2018. jan. 26. 12:30
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen, utcát kell írni, ha magyarországi a cím. És előbb a várost, aztán alá az utcát, utána a házszámot ponttal a végén, pont úgy, ahogy a magyarok csinálják.


Ha nyelvkönyvekben megnézel mintaleveleket, akkor is azt fogod látni, hogy amikor Franciaországból ír valaki, akkor Rue, amikor Olaszországból, akkor Via, amikor meg Törökországból, akkor nem tudom mi. És amikor ők (a franciák vagy olaszok vagy akárkik) előbb az utca nevét írják, csak aztán a házszámot, akkor az angol nyelvű levélben is ugyanúgy csinálják, függetlenül attól, hogy az angolok angol címekben előbb a házszámot írják. Itt van pl. egy Svájcból küldött angol nyelvű levélminta egy nyelvkönyvben a 49. oldalon:

[link]

2018. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ja, persze az ország neve már angolul van, de a többi svájci szokások szerint.
2018. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!