Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgán a levélírásnál...

Nyelvvizsgán a levélírásnál mindig új sort kell kezdeni, ha újjabb szempontot kezdünk írni?

Figyelt kérdés
Most megyek az elte origói felsőfokú írásbeli nyelvvizsgára és ez elléggé aggaszt. Németnél egyáltalán nem kezdtem új sort, ha egy újjabb szempontot kezdem el írni és a tanár sem mondta, hogy kell, és sosem javította ki amikor levelet írtam, az angol tanárom szerint viszont külön pontozzák, hogy új sort kezdek ilyenkor. Nem igazán szeretnék új sorokat kezdeni, mert így is van amikor túl sokat írok és épp hogy fékezni tudom magam hogy 20 sort írjak a 30 helyett és minden szempont benne legye.

2017. okt. 30. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell, de egy magyar érettségi sem ártana előtte.
2017. okt. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell. Már csak azért sem, mert nem úgy kell írni, hogy sorban végigveszed a szempontokat, hanem a megadott szempontok legyenek benne úgy összességében. De azért tagold valamennyire.
2017. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizony újat.
2017. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

https://www.youtube.com/watch?v=W_5PtDPm32o


Kell, igazából egy paragrafus nem is tartalmazhat túl sok mondatot, esszénél ez 3-5,ha jól tudom, egy levélnél lehet több is.

2017. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem új sort kell kezdeni, hanem új bekezdést.


Amúgy ez nyelvvizsgánként változhat. Nézz utána, hogy annál a típusnál, amelyikre mész, hogyan értékelik a fogalmazást, van-e olyan szempont (valószínűleg van), hogy "a szöveg tagoltsága", "szövegalkotás" vagy valami hasonló. Nézd meg azt is, hogy ha nem tagolod, azzal hány pontot veszíthetsz, meg azt is, hogy azzal hányat, ha túl sokat írsz. Akkor el tudod dönteni, hogy melyik szempontra érdemes jobban figyelni (ha már mindegyikre nem sikerül).

2017. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!