Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emeltezni fogok angolból, de...

Emeltezni fogok angolból, de nem tudom az alapokat?

Figyelt kérdés

Nem nagyzolni szeretnék, de sikerült eljutnom talán (!) angolból arra a szintre, hogy emeltezni merjek. Viszont attól tartok, hogy hiába tudom a present perfectet, a past perfectet, és mondjuk a folyamatos múlt, egyszerű múltat.. ha az alapokat nem. (régen nem érdekelt a nyelv, csak nem rég jöttem rá mennyire csodálatos dolog)


Az lenne a kérdésem, hogy

Mikor használom azt, hogy I am, you are.. stb és mikor csak akkor hogy I, You.

Például azt mondom I love you, de ha azt mondom, hogy I am capable ...( ez helyes így? )..tehát mikor van ez?

Mert sokszor nem tudom, hogy I vagy I am és persze kivághatom magam különböző időkkel, de nem lehet elkerülni azért ezeket sem.. és a levélnél is félek ettől.

Tavaly a középszint lett 76%.. Idén az emeltnek kell így sikerülni.. nem tudom mi lesz :D


Még egy olyan kérdés, hogy a present perfect con.-nál ugye ha használom, hogy I have been waiting.. tatata akkor igazából mi lehet még olyan ami a mőltban kezdődött és mostanáig tart? a várakozás oké, mondjuk egy film? hisztiroham? sírás egy kisbabánál? Nekem kicsit fura ez az igeidő :D


Köszönöm mindenkinek előre is! Örök hála!

19/L



2018. jan. 18. 00:52
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Bazzki... Ne menj emeltre, még nem kellett leadni, nagyon komolyan mondom.

Azért I love ypu, mert a love az ige.

I am capale, az am a letige, a capable melléknév

Simpla peresent simple.

2018. jan. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Roflkopter ***** válasza:
84%

Ugyanúgy van mint magyarul


I (Én) után ige jön i do something -> én csinálok valamit

I am után melléknév I am happy -> én vagyok boldog (én boldog vagyok)

I am a/an után főnév I am a student -> en egy tanuló vagyok

2018. jan. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! :)

Első, megértem miért mondod ezt. Viszont a feladatlapok általában 70%-80% között mozognak. Tehát ténylegesen az alapokkal van a gond és nem mennék ha ezen kívül nem lennék biztos a dolgomban.


De köszönöm a magyarázatot utolsó neked is! :)

2018. jan. 18. 02:08
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Tök jó, hogy tudod az igeidőket, de a nyelvtudás az több, mint a nyelvtan és szavak ismerete. Ha gyakran nem vagy biztos abban, hogy adott dolog hogyan helyes nyelvtanilag, akkor ne a nyelvtant nézd át újra, akármennyire is ez tűnik logikusnak, hanem fogd magad és nézd meg, hogyan működik a nyelvtan "a valóságban".

A magyarázat, tehát ebben az esetben az, hogy "a múltban kezdődött és egészen mostanáig tartott" + 3 példamondat az nem lesz a segítségedre, mivel a definíció egyáltalán nem egzakt, a példamondat meg pont arra van kitalálva, hogy megmutassa, hogy ilyen esetben kell használni. De nem az a lényeg, hogy milyen esetben kell használni, hanem hogy milyenben nem, és ha nem, akkor helyette mi mást. Ezt viszont csak úgy tudod meg, ha sokat olvasol: regényt, hírt, wikipédiát, fórumot, illetve nézel filmet, vlogot stb. Szóval ezt kéne csinálni, naponta legalább 2 órát és utána természetes lesz számodra, hogy mit mikor hogyan.

2018. jan. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Én is arra akartam menni vagy is emeltre de mivel nem tudk semmit ezért középre megyek csak mondjuk nekem nehezebb kicsit mert én Deuch tanultam.
2018. jan. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Ha hiányos tudással is meg tudod csinálni az emelt szintű feladatsorokat 70-80%-ra, akkor ne foglalkozz azzal, aki le akar beszélni, hanem igenis csak próbáld betömködni a lukakat a tudásodban, mert igenis van jó nagy tudásod, a nyelvtan meg nem olyan vészesen sok pont még akkor sem, ha a nyelvhelyességben elveszített pontok mellett még a fogalmazásokból is fogsz veszíteni. Úgy is meglehet a 60-70%, ami tök jó, sokan örülnének neki!


I love you. - Csak I, mert a love ige.

I am capable... - I am, mert a capable melléknév.

Ennyi.


Pres. Perf. Cont.:

Persze, hogy fura, mindenkinek az, aki nem angol anyanyelvűnek született.

- I've been waiting for two hours.

- The film's been going on for ten minutes.

- She's been having a temper tantrum for an hour.

- The baby's been crying for a long time.

- They've been making a noise since 6 a.m.

- I've been working/studying/living here for half a year.

- They've been painting/redecorating the kitchen for two days.

- I've been writing this letter/reading this book/watching this film/doing this exercise/analysing this akármi/playing the guitar/recharging my phone/looking for my keys/cooking this meat/cleaning the room/making a phone call/sitting at the table/ for 20 minutes.

Szóval lehet bármi, ami sokáig tud tartani, ha megmondjuk, hogy mióta csinálják, vagy legalábbis arra akarunk utalni, hogy jó ideje. Olyan igékkel nem használjuk, amiket egyéb folyamatos igeidőkben sem használunk (know, understand, like, love, hate, hear, see(=látni), have(=birtokolni), stb.), meg olyanokkal, amik egy pillanat alatt végbemennek (mert azoknak nincs időtartamuk), pl. find, arrive, enter the room, switch on, stb.


De lehet, hogy attól fura, hogy nem csak ekkor használják, hanem akkor is, amikor igaziból már befejeződött maga a cselekvés, már csak a tünetei látszanak:

- I'm tired (ez a tünet) because I've been running. - (Még most is látszik rajtam, hogy) fáradt vagyok, mert (egész eddig) futottam (bár már ülök).

- Her eyes are red (ez a tünet) because she's been crying. - Piros a szeme, mert sírt.

2018. jan. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha nem tudod az I es I am hasznalatat, akkor ha tetszik, ha nem, kezdofokon vagy, igazan nincs mire felvagnod. Ismerd el, hogy nem tartasz ott ahol bekepzeled magadnak.
2018. jan. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Miért? Mennyivel van beljebb, aki az I meg I'm használatával tisztában van, mégis csak 30-40% körül ír emeltet négy hónappal a vizsga előtt? Elég sok ilyen van...

Szerinted hogy csinálja, hogy ő 70-80%-ot is elér, ha egyszer kezdő? És hogy lehet, hogy másoknak - akik pedig nem kezdők - ez nem megy?


Legfeljebb a nyelvtani tudása kezdő szintű, egyébként ő maga úgy összességében angolból egyáltalán nem. Tisztában is van vele, hogy mik a hiányosságai, igyekszik is kideríteni, amit még nem tud, úgyhogy még a hozzáállása is jó. Lehet, hogy csak mostanában lett ilyen, de most jó.

2018. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
70-80%-ot a tesztes részen ér el, amit ki tud magának javítani. Ehhez jön még a szövegalkotás és a szóbeli gyakorlatilag nullája.
2018. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
az igen :"D
2018. jan. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!