Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha magántanárkodni szeretnék...

Ha magántanárkodni szeretnék megüthetem a bokám?

Figyelt kérdés
Ha például egy lapban adok fel hirdetést, hogy angolból vállalok korrepetálást egytől nyolcadik osztályig, alapfokra illetve B1-re GYMS megyén belül. Vajon bajom is lehet belőle? 19 éves vagyok és emeltem van angolból 87%, idén adtam be angol-magyar tárira. Szerintetek reális egy ezrest elkérni óránként? Illetve ha nekem kellene utazni akkor az útiköltséget is(?) Már ha nem gond, hogy hirdetem magam majd az újságban...mivel nem adóznék ebből és ez bevételnek számít.. Illetve nincs vállalkozóim se meg semmi, kicsit félek ettől bevallom.

2018. jan. 18. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
adózni kell utána. ha a nav meglátja bajd lehet belőle.
2018. jan. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem foglalkozik a NAV ilyen kis hangyamértékkel. Jóval több az emberei munkadíja, mint amennyi bejönne belőle. Meg egyáltalán: semmit nem tud bizonyítani. A hirdetés nem munkavégzés. Elkérhetsz egy ezrest. Útiköltséget nem, nekik nincs közük ahhoz, hogy te honnan jössz. Gondolom, diákbérlettel azért nem olyan drága az utazás. Hosszú utazást bevállalni nem éri meg, mert akkor kb 300 forintos óradíj jönne ki.
2018. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Én spanyol-angolt tanulok az egyetemen. Többen keresünk pénzt ezzel.

Mi itt szoktuk hirdetni magunkat mint magántanárt:


[link]


Én az elején 1500-t kértem minden óráért (60 perc, de nem mértem stopperrel), most már felsőfokra vagy emelt érettségire felkészítésnél 2000-t.

De akinek több év gyakorlata van, az 3-4000-t is elkér mondjuk.

2018. jan. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Jogilag igen, a gyakorlatban kicsi erre az esély. Ha csak sógor-koma-jóbarátot és azok ismerőseit tanítod, semmi gond nem lehet belőle, ha csak valaki nem finánc titokban és nem akar kitolni veled. Viszont ha a NAV elmegy egy "próbavásárlásra", amire egy internetes vagy újsághirdetés után minden joga megvan, és nem adsz nyugtát/számlát, akkor csúnyán megbüntethetnek. Tényleg nem jellemző egyébként, de volt már rá precedens. Ha komolyan gondolod, én a helyedben adószámos magánszemély lennék. Nem drága, és csak a bevétel után kell SZJA-t fizetni, tehát 1000 forint esetén nagyságrendileg maximum 150 forintot, bár az adóalapot tudod csökkenteni.
2018. jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Aha. És tanítson 850 forintért. Akkor már inkább a Meki. Az adóellenőrök kettesével járnak, mert egy tanú nem tanú, egy állítás áll szemben egy tagadással. Kettőt meg nem fog egyszerre tanítani.
2018. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
"Aha. És tanítson 850 forintért." Mondjuk van egy középfokú nyelvtudása, 0 végzettsége és 0 tanítási tapasztalata.
2018. jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%
Felnőtt ember vagy, ráadásul tanár akarsz lenni (ha jól értem, mert nem sikerült leírni a szót...), úgyhogy váltsd ki szépen a vállalkozóit, és adózz utána, úgy tiszta, ne mutass rossz példát a leendő diákjaidnak!
2018. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!