Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a a Beszéljangolul.com, avagy Lados Olivér angol nyelvtanítási módszerével kapcsolatosan? Próbálta valaki?

Figyelt kérdés

2018. jan. 21. 11:01
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
79%
Szerintem jó. Érdemes végigcsinálni. Nyáron nekiláttam, ha rászánja az ember az időt, van eredménye.
2019. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Cody1111 válasza:
81%

Én 2017 októberében kezdtem itt tanulni a Dennis csomaggal.Gyakorlatilag 0-ról.Most a D'artagnan végén járok.

Itt már van Passive voice,Reported speech,Conditionals,és igeidők. Szerintem nagyon hatékony a módszer.Soha nem magoltam nyelvtani szabályokat,szavakat,kifejezéseket és mégis tudom alkalmazni.Az oldalon lévő csomagok elvisznek egy olyan szintre,hogy önállóan tudod felszedni a nyelvet bárhonnan,pl a netről.Ott tartok most,hogy angol felirat nélkül megértem a viszonylag lassú anyanyelvi beszédet.Pl: https://www.youtube.com/watch?v=1Iv-Ttr_Xm8

ezt a történetet 100%-ban értem. Ez előtte elképzelhetetlen volt.A módszer vitathatatlan erőssége,hogy nem hasonlítgatja az angol nyelvet a magyarhoz és nem akarja magyarázni,hogy mi mit jelent. Ugyanis ha nyelvtani magyarázatok tömkelegét szabadítaná a tanulóra akkor a tanuló beszéd helyett a mondatalkotás közben mire kikeresi a helyes nyelvtani szerkezetet már le is blokkolt.

2019. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

"ha nyelvtani magyarázatok tömkelegét szabadítaná a tanulóra akkor a tanuló beszéd helyett a mondatalkotás közben mire kikeresi a helyes nyelvtani szerkezetet már le is blokkolt"

Tanulója válogatja. Van olyan is, akinek nagyon jó mankó hallani a szabályokról is, mert anélkül teljesen elveszettnek érzi magát, és semmihez se mer kezdeni (de persze hasznos aztán neki se túlmagyarázni a dolgokat, hanem a szabályok tisztázása után minél több kész mondatot adni a kezébe - szájába, az igaz).

2019. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
70%
Tudom, nem mai a téma, de feltennék egy kérdést. Az anyanyelved is szótárazva és nyelvtani szabályok benyalásával sajátítottátok el? Nem! Mégis gördülékenyen és helyes nyelvtannal beszéltél már gyerekként is. (Feltéve, ha a szülők nem ragadtak meg az elemi elvégzésében, és ők maguk is csak törik a magyart, mivel ebben az esetben ezt a szintet éri el a gyerek is.) Sajnos a nyelvtanároknak nincs idejük arra, hogy gagyogjanak a tanulókkal, mint ahogyan azt egy szülő teszi a gyerekével, így hát marad a szótárazás, aminek az lesz a következménye, hogy minden egyes kimondott szót definiálgatni fog az agyad. Olivér videói pontosan ettől másak, tudniillik úgy tanít, mint egy szülő, és a felvételek további előnye, hogy annyiszor ismétled, ahányszor csak akarod, nem lesz elege, akár egy anyának, akinek már az agyára mentél az akadékoskodásoddal, majd elhajt a fenébe.
2020. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 MariahB válasza:
78%
Én megvettem, kiválónak találom, csak ajánlani tudom.
2020. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
MariahB alias Lados Olivér. Mondtam! :D
2020. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

"úgy tanít, mint egy szülő ... nem lesz elege, akár egy anyának, akinek már az agyára mentél az akadékoskodásoddal, majd elhajt a fenébe"


:DDD

Akkor pont arról van szó, hogy egyáltalán nem úgy tanít mégsem! Hanem érzelemmentesen. Amitől eleve mű az egész.

2020. dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 acka90 válasza:
57%

Szia!

Látom, hogy ez sokakat érdekel, ezért leírom a tapasztalataimat.

Önmagában is jó anyag.-bár én ez mellett tanulok angol tanárral is-

Regisztrálj be és próbáld ki! Ingyenesen sok videó elérhető. Mivel a testvérem is tanult erről az oldalról (többek között), ezért én bátran megvettem. Nem írom le, hogy ennyi idő alatt ennyit fejlődtem, mert ez egyéni és nem ez a fontos. Fejlödök napról napra és ez a lényeg! Persze a munkát itt is bele kell tenni, és követni az instrukciókat ( ami néha nem könnyű feladat) , de többszörösen kifüzetődik az biztos!

Párszor írtam e-mailt a megjelölt infó címre és mindig válaszoltak. Szóval félni nem kell, de próbáld ki mielőtt füzetnél ( ha már adott a lehetőség). Érdemes az akciókat kivárni vásárlásnál, mert szokott lenni, akár egyéni is :)

Üdv!

2021. ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel a testvérem is tanult erről az oldalról (többek között), ezért én bátran megvettem."

Akinek a testvére már megvette, az elkéri a tesótól és használja, hülye lenne füzetni (sic!) érte! :DDD

2021. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 acka90 válasza:
71%

Köszönjük az építő jellegű hozzászólást 19. (anonim)!

Ha egy picit is utána néztél volna, akkor tudnád, hogy több anyag van és még éves "bérletet" is lehet venni.

2021. ápr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!