Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki kiköltözik külföldre,...

Aki kiköltözik külföldre, annak mennyi idő, hogy rendesen megtanulja az adott nyelvet?

Figyelt kérdés
Nyilván nem úgy értem, hogy nyelvtudás nélkül megy ki, hanem, alap-középfokon beszél (nem rólam van szó, csak kíváncsi vagyok, hogy általában mennyi) . Leginkább az érdekel, hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy valaki nagyon magabiztosan és jól beszéljen egy idegen nyelvet ha kint él.

2018. jan. 21. 22:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én jópár éve jöttem ki Koreába. 6 éve kijöttem egy rövidebb túrára, de 2013 júniusában jöttem ki dolgozni. Azóta voltam egyszer-kétszer Magyarországon, de jobb szeretek itt lenni.

Angolt tanítok, illetve megengedték, hogy indítsak egy magyar szakkört.

A magyar értelemszerűen az anyanyelvem. Az angolom papíron csak B2, de egyébként az is anyanyelvi szinten van. A koreai nyelvet tanultam még Magyarországon egy kicsit, de mondhatjuk, hogy az angol B1 szintnek voltam megfelelő össz-vissz. Elég könnyen beletanultam.

Az elején volt egy kis nehézség, mert én hangugmal-t tanultam, itt pedig a joseono van használatban. Ebből kifolyólag volt, hogy olyat mondtam amiért ütést érdemeltem volna, de nem szívták mellre.

Mivel angolt tanítok, így fontos volt megtanulnom a joseono-t, bár eleinte a tiszta angol órákkal is boldogultunk. Csak egy idő után a bonyolultabb szavaknak már a magyarázatába is kénytelen voltam nehezebb szavakat használni, így azt a diákok nem mindig értették.

Nagyjából 1 év volt mire anyanyelvi szinten beszéltem a joseono-t.


K. N.

2018. márc. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%

Nekem 1,5 év volt Németországban a B2-es nyelvvizsgáig.

0 tudással mentem ki.

2018. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

5 éve jöttem ki Angliába, 43 évesen. Alapfok felett beszéltem, tehát elveszve nem voltam. Soha nem használtam tolmácsot, mindent magam intézek. Először magyarokkal dolgoztam, az angolra alig volt szükség. Más vidékre költöztem, itt nem vesznek körül magyarok. Taxizok és az utóbbi 1 évben beszélgetek az utasokkal, már aki igényli.


Sokkal jobb az angolom, de nem tudok mindent, még az igeidőket is keverem néha. Így 50 felé már nem olyan gyors az ember agya, vagy csak az enyém nem. Sok szót tanultam, így sokkal többet megértek. Sokszor függ a környezettől: az autóalkatrészek és az orvosi szavak sokszor ismeretlenek. De ettől még nagyon élvezem az ittlétet, a saját kis nyelvtudásomat használva.

2018. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50 év
2018. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!