Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Laisser sonner jelentése?

Laisser sonner jelentése?

Figyelt kérdés
2018. jan. 22. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szo szerint "hagyni csengetni vagy csengeni".

Ha pl. nem akarod felvenni a telefont vagy nem szeretnéd kinyitni az ajtot, hagyod csengetni vagy csengeni.

Hogy szol az egész mondat?

2018. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
lézeres napozás
2018. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm első válaszoló! Igen így már jó a mondat :)

Utolsó hiába próbálkozik. XD

2018. jan. 23. 19:56
 4/4 Josephine Harkay válasza:
Egy érdekes dolgot találtam az Interneten. – A francia "laisser sonner” eredete a fáma szerint a következő: Egy király éppen egyedül maradt vadászat közben az erdőben amikor rátámadt három rabló akik meg akarták ölni. Az egyik mégis azon a véleményen volt hogy csak az ezüstpénzét vegyék el. A király kérte tőlük hogy csak azt engedjék meg hogy a kürtjébe fújhasson kétszer-háromszor (laisser sonner), azután csinálhatnak vele amit akarnak. Még mielőtt fújt volna háromszor, emberei rátaláltak és elfogták a rablókat. A király megkegyelmezett annak aki csak a pénzét akarta, a másik kettőt azonnal kivégeztette. – Ebben az értelemben szerintem hasonlít a latin: “Qui habet tempus, habet vitam"-ra.
2018. jan. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!