Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy léphetnék magasabb...

Hogy léphetnék magasabb szintre angol nyelvben?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem középszinten, egy árva szót nem tanultam világ életemben angolból, csak rámragadt a nyelv. 75%-os lett.


Azonban a nyelvet inkább csak értem, mint sem használni tudom.


A szövegértéseket szinte hibátlanul megcsinálom.


A nyelvhelyességi feladatok úgy 80%-os pontossággal sikerülnek, mivel csak érzés szerint töltöm ki őket. A nyelvtant nem nagyon néztem át.


De a probléma a mondatalkotásoknál ütközik ki, főleg levélírásnál és szóbeli feleletnél.


Azok nem nagyon mennek, ezért is szeretném fejleszteni magamat, mert az a nyelvtanulás lényege.


Hogy kezdjek hozzá?


Tanuljak be szituációkat, aztán majd alakul "magától"?



2018. febr. 1. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Angol nyelvu, felirat NELKULI filmek, videok nezese.

Angol nyelvu chat oldalakon "beszelgess" - ez nem fogja szamottevoen javitani a nyelvtanodat, de onbizalmat ad (mert senki sem fog leugatni, max visszakerdeznek, ha nem ertik amit irtal)

Angol weboldalak olvasasa - a news vagy TV channels oldalakat nezd, azokon talalsz olvasni valot is, videokat is BBC, CNN, hasonlok

Ha teheted, menj el bebicsosznek valahova angol nyelvteruletre - pl Ausztralia, Kanada angol resze, stb. (Angliarol lebeszellek)

2018. febr. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Internetes játékokat kéne kipróbálnod. Azokon a beszélt nyelv az angol. Én anno nagyon sokat tanultam így Freespace 2 nevű játékkal játszva. Most az már nem pálya, de van nagyon sok másik játék, amit próbálhatsz. Keress olyat, ami érdekel, sok kommunikációt igényel. Ilyen lesz például a Sea of thieves (nemsokára megjelenik).
2018. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Át kéne rágnod magad végre egy nyelvtani gyakorlókönyvön, de úgy rendesen, a könnyűnek tűnő feladatokon is, hiszen ez az, amit eddig igyekeztél megúszni - és aminek most már érzed a hiányát.

És közben csinálj minden mást is, amit eddig csináltál. De ha továbbra is csak azokat csinálod, amiket eddig, attól "csak" az össztudásod fog fejlődni, konkrétan a nyelvtan nem fogja beérni az olvasott meg hallott szövegértést, stb., tehát ugyanúgy megmarad a hiányérzeted.

2018. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!