Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, vagy angol nyelvvizsga?

Német, vagy angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb?
2018. febr. 4. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Angol, sztem, mert az a főnyelv.

A német akkor jó, ha ilyen nyelvű országba mégy dolgozni vagy a munkád területe olyan, hogy a ném

2018. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Vagy, ha a szakmád, hivatásod ilyen.

Remélem segítettem.

2018. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszi a segítséget. Az angolnak szerintem is alapnak kell lennie, de valahogy úgy érzem, hogy mivel a német háttérbe szorult kissé, több hasznát veszem olyan főnök mellett, aki tökéletesen beszél angolul. Mindkét nyelvvizsgám meg lesz, az angol hamarabb. ^^
2018. febr. 4. 14:34
 4/4 anonim ***** válasza:

"olyan főnök mellett, aki tökéletesen beszél angolul"


Nekem történetesen olyan főnököm volt, aki németül jól tudott, angolul nem nagyon, úgyhogy nekem az angol volt a hasznosabb. De nem is a nyelvvizsga persze, hanem maga a nyelvtudás. Szóval teljesen attól függ, hogy mit hoz az élet.

De ha úgyis mindkettőt megcsinálod, akkor egyáltalán miért fontos, hogy melyiket érdemesebb? Majd kiderül. Te csak papírozd le a nyelvtudásodat, az a fontos. Mindenféle papír jól jöhet (még akkor is, ha esetleg az egyiket nem is fogod sokat használni, és ezért visszafejlődik a papír mögötti tudásod), mert olyat is hozhat az élet, hogy elég a papírt bemutatni, a nyelvtudásra nem lesz szükség.

2018. febr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!