Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthettem az...

Hogyan fejleszthettem az angolomat középiskolásként?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy kb. 3.-os korom óta tanulom az angolt, és valamennyire tudok is. De most megvettem egy játékot és egyáltalán nem tudok lefordítani egy árva szót és nem értem a sztoriját. Vannak nyelvtani részek amiket már elfelejtettem. pl. Tobi saw that, Tobi has seen that ezt sem értem.

Amiket órán csinálunk azokat simán értem meg tudom, van egy két pár új szó amiket meg kell kérdeznem.

Szoktam még youtubon angol videókat nézni hátha megértem, bekapcsolom a subtitlest is.

A gépemen szinte minden dolog angol nem is állítom át magyarra de még igysem jó.

Vannak szavak amiknek a pontos fordítását nem tudom, de értem hogy miről van szó, és vannak szavak amiket egyáltalán nem ismerek.


Mit tudok csinálni, hogy nagyon jól beszéljem az angolt?



2018. febr. 4. 15:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és más nyelvet nem is tanulok a ezen meg a magyaron kívül.
2018. febr. 4. 15:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem bővíted a szókincsedet, sosem fogod tudni azokat a szavakat, amik most ismeretlenek számodra. Nem kell kétségbe esni, ha nem érted, mit jelent egy szó. Van szótár, nemcsak könyv formájában, hanem simán a neten is rá lehet keresni a szavakra... Ha nem jegyzed meg, akkor érdemes kiírni egy füzetbe. Így tudod bővíteni a szókincsedet, legközelebb már érteni fogod ugyanazt a szót. Egy játékban pl. nagyon gyakran fordulnak elő ugyanazok a szavak, nem kell a sztori során folyamatosan szótáraznod valószínűleg.

Ezen kívül érdemes sokat olvasni angolul - vannak kifejezetten olyan nyelvtanulós könyvek, amikben egyszerűsített szövegek vannak, mellette az ismeretlen szavak fordítása.

2018. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 wrspeed80 ***** válasza:
Elsővel teljesen egyetértek. Filmek sorozatok könyvek mind angolul, ha kell akkor legyen felirat de az is inkább angol. A szótárazás is jó ötlet, az meg h vminek nem tudod a pontos fordítását teljesen normális, nekem is sok ilyen van pedig 3+ éve angliában élek. Ha megérted h nagyjából mit jelent és tudod használni akkor minden oké:)
2018. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!