Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tippek hallásértés...

Angol tippek hallásértés fejlesztésére?

Figyelt kérdés

2 hónapja hallgatok hanganyagokat (BBC, 5 perc angol) és próbálom mellette megtanulni a szavakat is de r... sok szó van és kifejezés még úgy is, hogy megtanultam a 3000 leggyakoribb angol szót.


Valakinek van ötlete, hogyan fejlesszem jobb módszerrel a hallásomat?


Hallgatom a hanganyagokat de egyszerűen nem értem meg, egy két szót csak, néha azért többet de ez nem elég.


Hallgassam meg 100-szor vagy milyen módszert tudtok?



2018. febr. 5. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz filmeket, sorozatokat, lényegében akármit angol szinkronnal és angol felirattal. Egy idő után rá fog állni a füled, és majd a feliratot is kikapcsolhatod. Én legalábbis ezt csináltam annó, és bevált.
2018. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát remélem belejövök, mert ez így elég kiábrándító tud lenni, hogy hónapokat hallgatok és csak kis fejlődés érzékelhető.
2018. febr. 8. 12:34
 3/4 anonim válasza:

Ne csak hallgass, olvass is.


Baromfiság ez a "beszédközpontú" angol tanulás, az ember 6-8 év felett vizuális (még a nők is, csak kevésbé mint a férfiak)


Én végignéztem angolul Stargate és Atlantis és Universe sorozatokat, Big bang theory-t, Young Sheldon megy most.


Mellette olvastam tudományos (de amatőrnek való) könyveket, mint Michio Kaku: Science of the impossible, Physics of the future, The future of the brain vagy egy történelmi könyvet John F. Montgomery: Hungary - The unvilling satellite.


Hallás problémám van, mégis szinte mindent megérzek

2018. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
*megértek
2018. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!