Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik könnyebb...

Szerintetek melyik könnyebb nyelv a lovári vagy az eszperantó?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok SOS nyelvvizsgára?

2018. febr. 21. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

A lovári ugyanolyan nehéz nyelv mint az angol vagy a német, vagy talán még nehezebb is. A könnyűségének legendája onnan származik, hogy az akkreditáció kezdetei időszakában nem volt belőle nyomtatott tankönyv, és állítólag csupán egyetlen tanár oktatott az egész országban és ugyanő vizsgáztatott... - Mára ez már teljesen megváltozott, van hozzá minden, és a vizsgán is komolyan követelnek.


Az eszperantót valóban VISZONYLAG gyorsan lehet tanulni, de vigyázz vele, mert ezt is tanulni kell, 150-200 tanulási órát rá kell szánni! Itt nem a nyelvtan megértése a nehéz (hiszen az logikus és egyszerű), hanem a begyakorlás a nagy feladat.


Egyedül nem fogod tudni Rigó szinten megtanulni, a leggyorsabb eredményhez célszerűen keress egy internetes tanfolyamot, amit esetleg néha magántanáral tudsz kiegészíteni.


Sok sikert a tanuláshoz!

2018. febr. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azért tettem fel a kérdést, mert az eszperantót már elkezdtem. Az internetesre befizettem. Kell vele foglalkozni, sokat kell gyakorolni. Úgy érzem, intenzív tanulás mellett is min.fél év lesz, hogy vizsgára merészkedjek.Erre most mondja egy csoporttársam,hogy 4 hónap alatt letette a lovárit (teljesen kezdőről). Előtte nem tanult nyelveket. Ezért fordult meg a fejemben, hogy esetleg a nehezebb nyelvet választottam? Persze most már mindenképpen az eszperantót fogom folytatni és a vizsgáig húzni.
2018. febr. 22. 06:37
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
1es, te láttál már angol nyelvvizsgát? Kezdjük már ott hogy a lovárihoz kb fele annyi szót kell tudni, ráadásul sok hasonló a magyarhoz, a nyelvtani szerkezetek mennyisége is kb negyed annyi.
2018. febr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Garpe ***** válasza:

Igen, #1-esnek teljesen igaza van.


Habár igaz, hogy nem jó példa a lovárit az angolhoz vagy némethez hasonlítani.

A lovári nyelvtana meglehetősen bonyolult egy kemény indo-europai nyelvtanról van szó egy csomó esettel tóbb igeidővel. A nyelv könnyűségét az adja, hogy viszonylag kevés szógyök létezik (kb.: 600) a többit a környezeti szavak beemeléséből nyeri (nálunk a magyarból).


Az Eszperantó ennek az ellentéte ott a nyelvtan nem bonyolult, viszont a szókincs nagyobb (noha itt a rengeteg nemzetközi szó segít, meg az összetett szavak preferenciája).

Egyébként ismerem ezt az érzést. Az első kb.: 2 hétben érzed, hogy melóznod kell az Eszperantóval (szókincs, egyeztetés kaj la akuzativo), itt tényleg keménynek tűnik, noha minden lecke végén érzed, hogy behozta a munkát. Aztán amikor ezen az időszakon átbillensz hirtelen kivilágosodik az egész s hirtelen nagyon könnyű lesz szinte "tanítja magát a nyelv".


Egyébként kb.: két hete egy ismerősöm pont azt panaszolta, hogy második nyelvvizsgaként lovárit kezdett el tanulni mert sürgősen kell a papír, de valami iszonyat nehéz s csak azért csinálja, mert ezt már befizette.


u.i.: ha szertenél kérdezni vagy csak Eszperantózni, írj nyugodtan privátot (akár te is kedves olvasó)

2018. febr. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én egyedül tanultam annó 3 hónap alatt meglett a középfokú.


butaság hogy egyedül nem lehet.

2018. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
eszperantóról irtam.
2018. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves 5-ös válaszoló, te milyen anyagból tanultál? Köszi
2021. nov. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!